Instrukcji

Jaki materiał na piżamę jest najlepszy do spania?

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których wykonane są piżamy. Bawełna, wełna, jedwab, flanela – wystarczy się rozejrzeć, by natychmiast zostać przytłoczonym przez wszystkie możliwe materiały na piżamy. Który materiał piżamy jest najlepszy do spania? Jakie są ich pozytywne i negatywne cechy? W tym artykule omówimy najbardziej klasyczne materiały na piżamy, które są zalecane dla lepszego snu, a także kilka bardziej nietypowych lub nowoczesnych materiałów, które obecnie zyskują na popularności.

Jaki materiał na piżamę jest najlepszy do spania

Bawełniana piżama do spania

bawełniana piżama do spaniaPrawdopodobnie najbardziej klasycznym i jednym z najczęściej stosowanych materiałów na bieliznę nocną jest bawełna. W związku z tym piżamy bawełniane mają doskonałe właściwości dla wygodnego i zdrowego snu, ponieważ są bardzo lekkie, stosunkowo miękkie, ale co najważniejsze, bawełna dobrze oddycha, dzięki czemu w cieplejszych temperaturach nie powoduje niepotrzebnego pocenia się, które pogarsza sen.

Bawełniane piżamy do spania mogą być noszone zarówno jako oddzielne części, jak i jako pełne piżamy.

Jedwabna piżama do spania

Jednym z bardziej luksusowych materiałów zalecanych w piżamach do spania jest oczywiście jedwab. Jedwab jest wspaniałym materiałem naturalnym, ponieważ podobnie jak bawełna, bardzo dobrze oddycha, a w piżamie jedwabnej ciało nie poci się tak bardzo i jest nawet lżejszy od bawełny.

Być może jedynym minusem jedwabnych piżam do spania jest ich cena, która może osiągać naprawdę boleśnie wysokie wartości. To, czy cena jedwabnej piżamy jest warta ceny dobrego, zdrowego snu, zależy tylko od Ciebie.

Sztuczny jedwab na piżamę

Faux silk (sztuczny jedwab) jako materiał na piżamę do spania brzmi trochę jak jakaś nieprzyjemna syntetyczna tkanina produkowana w latach 70. Tymczasem jest wręcz przeciwnie.

Nazwa „sztuczny jedwab” lub nawet „rayon” została nadana temu materiałowi, ponieważ jest on wytwarzany z przetworzonych włókien drzewnych. Dzięki temu włókno rayon zyskało naprawdę interesujące właściwości i może bardzo dobrze chłodzić podczas gorącego lata.

Ponadto jest to świetna alternatywa dla tych, którzy nie chcą niepotrzebnie inwestować zbyt wiele pieniędzy w drogie piżamy, a jednocześnie chcą poprawić jakość swojego snu.

Lniana piżama dla lepszego snu

Len jako materiał na piżamy jest niezwykle lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały. Podobnie jak jedwab, jest on również dość drogi i bardzo trudno jest znaleźć lnianą piżamę w konkretnym rozmiarze.

Jeśli jednak wybierzesz lnianą piżamę jako materiał zapewniający lepszy sen, już po pierwszym założeniu poczujesz się jak marynarz na morzu.

Piżama na noc z suppleksu

Supplex posiada wszystkie cechy, które ludzie uwielbiają w bawełnie, w tym „oddychalność” materiału, która wzrasta o jeden poziom dzięki temu, że taka piżama dłużej zachowuje swój kształt i łatwiej schnie w przypadku potu.

Spodnie od piżamy wykonane z materiału supplex świetnie chłodzą i nie przepuszczają potu, co może bardzo dobrze wpływać na jakość snu w nocy.

Piżama flanelowa na lepszy sen

W chłodniejszych okresach, zwłaszcza w grudniu i styczniu, zwyczajowo nosi się nieco cieplejsze piżamy, a do ich wykonania używa się odpowiednio innych materiałów. Jedną z nich jest flanela, która ma doskonałe właściwości ocieplające i może utrzymać ciepło nawet w chłodniejszych okresach.

Piżamy flanelowe świetnie nadają się do spania w nocy, ponieważ podobnie jak bawełna oddychają i utrzymują ciepło. Gwarantuje to stabilną temperaturę ciała człowieka w zimnym pomieszczeniu, a jednocześnie człowiek nie zacznie się w nim pocić.

Nowoczesna modalowa piżama na noc

Modal jako materiał jest obecnie jednym z najnowocześniejszych rodzajów materiałów, jakie opracowano z myślą o odzieży. W dotyku może przypominać bawełnę, ale nie daj się zwieść.

Modal jako materiał na piżamę jest znacznie gładszy i bardziej pragmatyczny pod względem czyszczenia, prania itp.

miękka piżama do spania

Jednocześnie taka piżama może osiągnąć połysk i miękkość jedwabiu, co sprawia, że jest to w zasadzie hybryda bawełny i jedwabiu w pozytywnym sensie, ponieważ posiada dobre właściwości obu materiałów.

Piżamy z modalu nie są jednak łatwe do znalezienia na rynku, stanowią względną nowość, ale jeśli zdecydujesz się na ten rodzaj materiału, masz gwarancję, że będzie Ci się w niej dobrze spało.

Spanie w kaszmirowej piżamie

Kaszmir jako materiał na piżamę to wysokiej jakości tkanina, która w świecie tekstyliów plasuje się tuż za jedwabiem.

W rzeczywistości jest to kolejny rodzaj luksusowej tkaniny, z której szyje się różne ekstrawaganckie części garderoby. W przypadku piżamy na noc jest to z pewnością świetny wybór, ponieważ jest to kolejna część bardzo lekkiej i miękkiej tkaniny, która może również wchłaniać ludzki pot.

Ponadto piżamy z kaszmiru bardzo dobrze utrzymują ciepło. Dzięki takiemu połączeniu właściwości jest to jeden z najbardziej odpowiednich kandydatów na piżamę.

Być może jedyną jej wadą, podobnie jak w przypadku piżam jedwabnych, jest cena, która może zaczynać się od średnich kwot i wzrastać do naprawdę wysokich.

Kilka wskazówek, jaki materiał na piżamę jest najlepszy

Jednym z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze piżamy do spania, są stopy.

Zimne stopy idą w parze ze słabym snem, a w najgorszym przypadku istnieje ryzyko przeziębienia. Na temperaturę stóp wpływa również temperatura piżamy, dlatego zawsze należy rozważyć, jaki materiał będzie potrzebny na dany okres, lub założyć skarpety, jeśli pomieszczenie jest bardzo zimne.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button