Instrukcji

Jaką piżamę zabrać na porodówkę?

Nie masz pojęcia, czy i jaką piżamę zabrać do szpitala na porodówkę? Wybór ubrań, dodatków i artykułów pierwszej potrzeby jest często koszmarem dla kobiet w ciąży, ponieważ możesz zapomnieć o kilku niezbędnych rzeczach, których później będzie Ci brakować na oddziale położniczym. Oprócz niezbędnych rzeczy, takich jak przybory toaletowe, ubrania, dokumenty itp., ważny jest także odpowiedni dobór piżamy. Dlatego w kolejnych wierszach omówimy opcje bielizny nocnej dla kobiet w ciąży, ich zalety i wady, rodzaje i wreszcie kilka wskazówek, które pomogą Ci lepiej określić, czy i jaką piżamę powinnaś zabrać na oddział położniczy.

Jaką piżamę zabrać na porodówkę

Piżama a koszula nocna na porodówce

Przyszłe mamy często stają przed problemem doboru piżamy, ew. czy i jaką piżamę założyć na oddział położniczy.

Na szczęście obecnie rynek jest nasycony różnymi rodzajami piżam i koszul nocnych dla kobiet w ciąży, jednak jest kilka powodów, które mogą Cię przekonać do wyboru jednej z nich, zanim wybierzesz się na oddział położniczy.

Piżama ciążowa na porodówkę

Piżama ciążowa na porodówkęPiżama dla kobiet w ciąży ma wiele zalet, zwłaszcza przed i po szczęśliwym porodzie, ponieważ jest to bardzo wygodne ubranie, które zapewni Ci naprawdę dobry sen.

Piżamy ciążowe są specjalnie dostosowane do krągłości przyszłych mam i idealnie dopasowują się do brzuszka. Ponadto może być noszona nawet po porodzie jako praktyczna piżama nocna, która posiada górę piżamy przystosowaną do karmienia piersią.

Wybierając piżamę ciążową, zwróć uwagę na jakość, wygodę i rodzaj otworu z przodu.

W praktyce piżama ciążowa będzie używana na oddziale położniczym raczej przed niż po porodzie. Jest to bardzo wygodny element bielizny nocnej, ale nie zaleca się noszenia piżamy przez kilka pierwszych dni po porodzie.

Piżamy ciążowe można znaleźć w specjalnych fasonach dla mam karmiących. Zazwyczaj ten rodzaj piżamy występuje z rękawami ¾ i otworami na piersi z ukrytym guzikiem lub bez. Piżama może być wykonana z materiałów takich jak bawełna, elastan, poliester lub wiskoza, a dzięki swoim elastycznym właściwościom nie grozi uciskaniem ciężarnej mamy.

Standardowo jest to komplet dwuczęściowy, więc w zestawie znajdują się również legginsy lub spodnie od piżamy, które dzięki elastycznej talii doskonale dopasowują się do brzuszka.

Jeśli chodzi o górę i dół, można zobaczyć piżamy ciążowe praktycznie we wszystkich rozmiarach, tj. od S/M/L/XL/XXL, w tym legginsy ciążowe.

Piżamy ciążowe są bardziej dostosowane do obwodu piersi kobiety w czasie ciąży, trzeba tylko znaleźć odpowiedni rozmiar.

Koszula nocna na porodówkę

Ciążowa koszula nocna dla matek jest o wiele bardziej praktyczna zwłaszcza po porodzie i po tzw. „cesarce”, kiedy noszenie jakichkolwiek spodni czy piżamy jest praktycznie niemożliwe, niewygodne i dość bolesne dla świeżo upieczonej mamy.

piżamy dla mam w ciąży na porodówkęZ tego powodu wielu matkom zaleca się noszenie po porodzie ciążowej koszuli nocnej, ponieważ klasyczna piżama ciążowa może być przeszkodą w przypadku porodu poprzez cesarskie cięcie. Młode matki mogą krwawić, co bardzo ułatwia zabrudzenie klasycznej piżamy, a ponadto matki przechodzą różne etapy podczas porodu, kiedy zdejmowanie spodni od piżamy jest dość niepraktyczne i czasochłonne.

Nowoczesne koszule nocne dla mam często mają tzw. klapy z przodu, które ułatwiają karmienie dziecka i dobrze zakrywają nabrzmiałe piersi. Wybierając koszulę nocną do ciążowej garderoby, wybieraj koszule nocne o nieco luźniejszym kroju, aby zapewnić sobie wygodę podczas noszenia brzuszka.

Zazwyczaj koszule dla kobiet w ciąży mają specjalny dekolt, który jest bardzo praktyczny podczas karmienia dziecka, a jednocześnie można w nim wyglądać przyzwoicie. Wybierając materiał na koszule nocne, należy zwrócić uwagę na to, by był bardzo miękki i dobrze oddychał. Zazwyczaj preferuje się materiały naturalne zamiast sztucznych.

Czy warto zabrać piżamę ciążową na oddział położniczy?

Krótko mówiąc, tak. Piżamy ciążowe mają swoje zalety i z pewnością docenisz je przed porodem lub podczas pobytu na oddziale położniczym. Z tego powodu na oddział położniczy warto zabrać zarówno piżamę, jak i koszulę nocną, najlepiej kilka sztuk.

Na początku możesz nosić piżamę ciążową, ale po porodzie możesz być zmuszona do noszenia koszuli nocnej przez kilka dni ze względów praktycznych i zdrowotnych, ale przy odrobinie szczęścia będziesz mogła później bez problemu ponownie założyć dwuczęściową piżamę.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button