Instrukcji

Jak pozbyć się malinki?

Malinki – dla jednych przywilej, powód do chwalenia się, dla innych raczej nieprzyjemny i wstydliwy znak rozpoznawczy, dzięki któremu przez jakiś czas będziesz wysłuchiwać zaczepek, aluzji i przekomarzań ze strony przyjaciół lub bliskiego otoczenia. Jeśli miałeś wspaniałą noc ze swoim partnerem, ale obudziłeś się z malinką na ciele, której nie chcesz, aby wszyscy widzieli, przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest malinka, jak powstaje i co najważniejsze, jak się malinki pozbyć tak szybko, jak to możliwe lub jak ją zakryć.

Jak pozbyć się malinki?

Co to jest malinka?

Malinkę można zdefiniować jako mały lub średni siniak, który wygląda jak plamka i jest wynikiem uszkodzenia naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych – małych naczyń krwionośnych) znajdujących się pod skórą w wyniku ugryzienia lub ukąszenia skóry. W wyniku ssania pod skórą uwalniana jest niewielka ilość krwi, która na zewnątrz wygląda jak siniak. 

Malinka może mieć typowe dla siniaków kolory, takie jak niebiesko-fioletowy lub czerwony, albo może przybierać odcienie zieleni i żółci.

Jak zrobić malinkę?

Najczęściej powstaje podczas intymnych chwil między dwojgiem partnerów, podczas pocałunków lub gry wstępnej, kiedy partner tworzy na skórze drugiego partnera malinkę w wyniku ssania i wywierania nacisku wargami przez dłuższy czas.

Zwykle 15-20 sekund intensywnego ssania wystarcza do powstania malinki – dzięki temu malinki tworzą się bardzo łatwo.

Malinki najczęściej pojawiają się u młodych ludzi w wyniku namiętnego kochania się, ale możliwe jest również powstanie ich poza jakimkolwiek aktem seksualnym (może to być przypadek, wypadek lub można spowodować powstanie malinki nieświadomie – w zależności od sytuacji).

Najczęściej można zaobserwować malinki na szyi, twarzy, dekolcie, ale także w innych, bardziej nietypowych miejscach na ciele.

Malinka zwykle znika po około 4-7 dniach, ale może pozostać na ciele człowieka przez kilka tygodni.

jak zakryć malinkę

Jak pozbyć się malinki?

Mimo że dla niektórych osób (zwłaszcza nastolatków) posiadanie malinki na ciele jest przywilejem, nie wszyscy są fanami tego typu oznak miłości.

Malinka bez żadnego leczenia może pozostać na człowieku nawet przez kilka tygodni.

Jak zatem przyspieszyć proces gojenia, aby malinki zniknęły jak najszybciej? Z tego właśnie powodu warto zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci szybciej pozbyć się malinek.

Użyj kostki lodu

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się malinki jest użycie kostki lodu lub chusteczki higienicznej z wodą z lodem.

Dzięki intensywnemu działaniu zimna na obszar, na którym znajduje się malinka, naczynia krwionośne ulegają obkurczeniu, a tym samym malinka szybciej znika.

Wystarczy umieścić kostkę lodu na siniaku/malince i pozostawić ją na około 10-20 minut. Zabieg należy powtarzać 2-3 razy dziennie, a malinki i inne siniaki powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni.

lód na malinkę

Pomoże nawet łyżeczka

Chłodzenie łyżeczką, podobnie jak kostką lodu, może przyspieszyć proces gojenia się malinki (choć nie tak skutecznie).

Metoda ta jest skuteczna bezpośrednio po powstaniu malinki, kiedy zimno może znacznie przyspieszyć jej zniknięcie. Oznacza to, że gdy tylko zauważysz, że powstała malinka, weź łyżeczkę, włóż ją do zamrażalnika na 5-10 minut, a następnie przyłóż do chorego miejsca, gdy jest schłodzona.

Powtórz procedurę 2-3 razy, dzięki temu malinki mogą zblednąć lub nawet całkowicie zniknąć tak szybko, jak się pojawiły.

Spróbuj żelów odżywczych

Jeśli malinka utrzymuje się przez dłuższy czas (np. kilka dni), należy sięgnąć po bardziej skuteczne środki. W takim przypadku można skorzystać z różnych żeli leczniczych zawierających witaminę K.

Witamina K jest ważnym składnikiem w procesie regeneracji skóry, tzn. dzięki niej przyspieszysz proces gojenia się siniaków, naczynek krwionośnych, a co za tym idzie – malinek.

Na rynku dostępnych jest wiele odżywczych i leczniczych żeli do skóry z witaminą K. Wystarczy przejrzeć oferty sklepów internetowych lub odwiedzić aptekę.

Kremy lecznicze na malinkę

Oprócz żeli można z pewnością wypróbować różne formy kremów regenerujących, których liczba jest również bardzo duża. Ważne jest to, że zawierają one składniki odżywcze dla skóry (takie jak witamina K).

Jednym ze skutecznych kremów, które mogą pomóc Ci pozbyć się malinki, jest krem z arniki. Krem ten ma już udowodnione działanie w leczeniu siniaków, stłuczeń, obrzęków i radzi sobie również z malinkami. Po zastosowaniu kremu z arniki, w ciągu kilku godzin do kilku dni, powinieneś/powinnaś pozbyć się zmian.

Zaleca się również stosowanie na kurzajki kremu zawierającego miętę pieprzową, która podobnie jak arnika może bardzo skutecznie zwalczać kurzajki.

Wcieranie fluoru w malinkę

Fluor zawarty w paście do zębów może być zaskakująco dobrym uzupełnieniem wyżej wymienionych środków do usuwania malinek.

Chociaż sam w sobie może nie być skuteczny, nie zaszkodzi, jeśli dwa razy dziennie posmarujesz miejsce, w którym znajduje się malinka, pastą do zębów z fluorem i pozostawisz ją na około 20-30 minut.

Powtarzaj tę procedurę przez kilka dni, a malinka powinna stopniowo znikać.

Masowanie malinki

Masaż malinki jest szczególnie przydatny na samym początku problemu. Gdy tylko zobaczysz malinkę, zacznij mocno masować i ściskać miejsce, w którym znajduje się malinka, aby zapobiec dalszemu uwalnianiu się krwi pod skórę, a jednocześnie bardziej ją rozproszyć.

Powinno to sprawić, że malinka nie będzie tak widoczna. Choć nie jest to najskuteczniejsza metoda, na pewno nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie – pomoże.

Wykonaj masaż przez około 5-10 minut i sprawdź rezultat. Masować ten obszar co najmniej 2-3 razy dziennie.

Gorący okład na malinkę

Jeśli zimne zabiegi lub masaże nie przynoszą rezultatów, czas spróbować czegoś przeciwnego – gorących/ciepłych okładów.

Przyłóż kawałek chusteczki higienicznej, szmatki lub po prostu użyj wacika po uprzednim zanurzeniu go w gorącej wodzie do miejsca, w którym znajduje się malinka.

Należy uważać, aby ściereczka z gorącą wodą nie poparzyła nas zbytnio i przykładać taki gorący okład do siniaka przez 5-10 minut. Procedurę należy powtarzać kilka razy z rzędu, co najmniej 2 razy dziennie.

W ciągu kilku dni powinny pojawić się efekty działania gorącego okładu.

Jak zakryć malinkę?

pozbywanie się malinkiCzasami nie ma czasu na walkę z malinką i próby usunięcia jej za pomocą długotrwałych zabiegów.

Pozbycie się malinki może trwać tylko kilka godzin (lub dni), ale co zrobić, jeśli masz zamiar pójść do szkoły, pracy, do teatru, do opery, na rozmowę kwalifikacyjną lub spotkać się z przyjaciółmi i musisz natychmiast ukryć malinkę?

W takim przypadku wypróbuj jedną z poniższych metod, które pomogą Ci szybko i skutecznie zatuszować malinkę.

Zakrycie malinki korektorem

Korektor to jedna z metod, która może naprawdę skutecznie zakryć każdą malinkę na Twoim ciele.

Wybierając korektor, lepiej użyć korektora w kolorze cielistym, aby wtopił się w skórę.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że pozbywasz się obaw przed spojrzeniami innych ludzi i możesz bez problemu wychodzić w towarzystwie innych z zakrytą malinką

Chociaż jest to tylko rozwiązanie tymczasowe i nie należy go stosować na dłuższą metę, z pewnością docenimy je w nagłych wypadkach.

Przykrywanie malinki makijażem

Jak pozbyć się malinkiPodobnie jak w przypadku korektora, można również stosować stary dobry makijaż, który może zakryć praktycznie wszystko.

Jedyną trudną częścią makijażu jest dobór odpowiednich odcieni, ponieważ niewłaściwa aplikacja może raczej podkreślić niż ukryć miejsce, które chcemy zakryć.

Dlatego staraj się dobierać odpowiednie kolory, aby zakryć malinkę – najlepiej, jeśli użyjesz odcieni zieleni, brązu itp.

Chociaż makijaż jest stosowany głównie przez kobiety, z pewnością może być świetnym narzędziem dla mężczyzn, którzy chcą ukryć swoje malinki.

Plaster na malinkę

Może się to wydawać dziwne, ale czasami najlepszym rozwiązaniem jest to, które jest najprostsze – w tym przypadku jest to zakrycie malinki zwykłym plastrem.

W tym przypadku nie trzeba nic kombinować – wystarczy zakleić miejsce plastrem. Upewnij się jednak, że wycinasz wystarczająco duży fragment plastra, aby zakryć całą malinkę.

Zmierz na oko, jak duża ma być łatka, i użyj odpowiedniej długości. Po naklejeniu plastra po prostu wymyśl dobrą wymówkę na temat tego, co Ci się przytrafiło – plaster może dobrze zakrywać malinkę, ale i tak może przyciągać uwagę.

plaster na malinkę

Pasta do zębów na malinki

Ostatnią opcją, którą możesz wypróbować, aby zakryć malinkę, jest pasta do zębów.

Mimo że wyżej wspomniano, że jest to środek do usuwania malinek, może on również pomóc w ich zakryciu ze względu na działanie wybielające.

Po prostu zacznij regularnie nakładać pastę do zębów na miejsce, w którym znajduje się malinka, pozostaw ją na kilka minut, a następnie zmyj. Powtarzaj tę czynność często, a stopniowo malinka zacznie zanikać.

Malinki nie zawsze są mile widziane!

Chociaż dla niektórych osób malinka jest oznaką posiadania partnera, symbolem oznaczenia przez partnera lub oznaką aktywnego życia seksualnego, nie zawsze jest to przyjemny atrybut.

Wiele osób wstydzi się malinek lub są z tego powodu osądzani przez społeczeństwo.

Dlatego też, jeśli przytrafiło Ci się coś takiego, powyższe wskazówki i porady mogą pomóc Ci skutecznie i szybko pozbyć się malinek.

Jakie są Twoje doświadczenia z malinkami? Czy masz jakieś sprawdzone sposoby na usunięcie malinki?

Daj nam znać o swoich doświadczeniach i opiniach w komentarzach pod artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button