Jak wyczyścić

Jak wyczyścić telefon komórkowy?

W dzisiejszych czasach zaleca się czyszczenie i dezynfekcję telefonu komórkowego co najmniej raz dziennie. Dlatego iż w ciągu 1 dnia jest pewne, że osadzają się na nim różne bakterie, kurz i brud. Czyszczenie telefonu jest nieco mniej niepopularne niż innych przedmiotów, ale w rzeczywistości jest to bardzo prosty i szybki proces. Ponieważ czyszczenie służy zapobieganiu bakteriom i wirusom. Przeanalizujmy kilka prostych sposobów samodzielnego czyszczenia smartfona. Podpowiadamy jak wyczyścić telefon komórkowy.

Jak wyczyścić telefon komórkowy

Jak wyczyścić smartfon?

Czyszczenie i dezynfekcja telefonu komórkowego to stosunkowo proste i szybkie zadanie, które można łatwo wykonać codziennie. W przeszłości do dezynfekcji stosowano różne benzyny techniczne, rozpuszczalniki i alkohol.

Dziś jednak na rynku dostępna jest duża liczba środków dezynfekujących do telefonów komórkowych, które kosztują zaledwie kilka euro.

Oprócz środków dezynfekujących można zastosować inne metody czyszczenia (takie jak czyszczenie lampą UV). Krótko mówiąc – możliwości i zasoby są nieograniczone.

Jak wyczyścić telefon komórkowy izopropanolem

Obecnie można dezynfekować telefon komórkowy lotną substancją zwaną izopropanolem, innymi słowy to alkohol izopropylowy – w skrócie (IPA). Jest to substancja stosowana w farmacji jako środek dezynfekujący i zwykle jest mieszana z innymi substancjami.

Najczęściej można go zobaczyć w postaci żelu lub sprayu. Izopropanol można znaleźć powszechnie w Internecie w ofercie środków czyszczących, kosztuje tylko kilka euro.

Wymieszaj Izopropanol w małej misce z przegotowaną lub destylowaną wodą w stosunku 3: 1 (1000 ml Izopropanolu do około 300-350 ml wody). Następnie weź bardzo miękką ściereczkę, którą tylko częściowo zanurzysz w roztworze i użyj jej do usunięcia najbardziej widocznego brudu z telefonu komórkowego.

W przypadku niedostępnych miejsc na smartfonie użyj bawełnianego wacika, który również nasącz roztworem i przetrzyj w niedostępnych miejscach. Nie naciskaj niepotrzebnie na telefon ściereczką lub patyczkiem, ponieważ możesz uszkodzić smartfon.

Na koniec przedmuchaj wszystkie otwory w telefonie, aby pozbyć się luźnych zabrudzenia. Dla pewności możesz wytrzeć telefon miękką i suchą ściereczką.

W przypadku etui na telefony można używać zwykłej czystej wody z mydłem (należy jednak uważać na skórzane etui i postępować zgodnie z instrukcjami producenta).

Jak wyczyścić telefon komórkowy lampą UV

Jeśli nie masz czasu na czyszczenie i dezynfekcję telefonu komórkowego (lub po prostu nie chcesz, lub boisz się uszkodzeń). Możesz spróbować wyczyścić telefon lampą UV, która jest dostępna w sprzedaży przez różne autoryzowane serwisy (takie jak Huawei).

Czyszczenie telefonu komórkowego za pomocą UV jest bardzo prostym procesem, który nie zajmuje więcej niż 10–15 minut (w zasadzie można wyczyścić telefon komórkowy z marszu w każdej chwili). Zobacz ofertę autoryzowanych usług serwisów telefonów komórkowych w Twojej okolicy w zakresie czyszczenia i dezynfekcji telefonu światłem UV.

Jak wyczyścić telefon komórkowy?

Jak wyleczyć iPhone’a?

Firma Apple wydała zasady czyszczenia swoich produktów, których właściciele iPhone’a powinni przestrzegać. Jednak oprócz produktów Apple metody te można również zastosować do smartfonów innych marek.

Chociaż produkty Apple składają się z różnych materiałów spełniających Twoje osobiste wymagania, to wymienione wskazówki Apple dotyczą wszystkich ich produktów:

  • Do czyszczenia iPhone’a należy używać szmatki. Unikaj szorstkich ściereczek, chusteczek, ręczników itp.
  • W czasie czyszczenia nie używaj zbyt dużej siły, ponieważ silne pocieranie może uszkodzić iPhone’a.
  • Podczas czyszczenia należy odłączyć wszystkie źródła zasilania, kable od urządzenia.
  • Zawsze trzymaj telefon z dala od płynów (chyba że w instrukcji podano inaczej).
  • Nie pozwól wilgoci dostać się do wnętrza telefonu
  • W żadnym wypadku do czyszczenia nie używaj wybielaczy, środków ściernych ani agresywnych aerozoli.

Do czyszczenia twardych powierzchni bez porów w iPhonie zaleca się ściereczki zawierające 70% alkoholu izopropylowego. Podczas czyszczenia nie dopuść do przedostania się wilgoci do otworów w iPhonie i pod żadnym pozorem nie zanurzaj iPhone’a bezpośrednio w detergencie.

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić iPhone’a, skontaktuj się z autoryzowanym centrum serwisowym Apple.

Jak wyczyścić iPhone

Dlaczego dezynfekcja telefonu jest tak ważna?

Dezynfekcja i czyszczenie telefonu jest niezwykle ważne z punktu widzenia higieny i zdrowia ludzkiego. Różne badania wykazały już, że smartfon może zawierać do 18 razy więcej bakterii i niż w toaletach publicznych.

Średnio osoba dotyka telefonu około 2600 razy i dotyka swojej twarzy do 550 razy. Czy już widzisz połączenie?

Smartfon przechowuje praktycznie wszystkie zarazki i bakterie, które udało Ci się zebrać w ciągu dnia. W wyniku płaceniu i wydawaniu monet w kasie, dotykaniu klamek lub trzymaniu uchwytu w transporcie publicznym.

Ponadto normalne przechowywanie smartfona (takie jak kieszenie spodni, torebka, a nawet miejsce obok komputera) zwiększa ryzyko namnażania się bakterii z dużą prędkością. Nie wspominając o tym, że ciepło z samego telefonu komórkowego przyczynia się do namnażania bakterii.

W niektórych przypadkach mocno zabrudzony telefon komórkowy może powodować trądzik lub infekcję. Ponadto zbyt wiele warstw bakterii i drobnoustrojów może tworzyć powłokę na telefonie komórkowym, co może powodować nieprawidłowe działanie telefonu.

Dlaczego warto czyścić telefon komórkowy

Kilka porad dotyczących dezynfekcji telefonu komórkowego

  • Podczas czyszczenia i dezynfekcji telefonu zaleca się dokładne umycie rąk przed i po zakończeniu procesu czyszczenia.
  • Nie pożyczaj telefonu nikomu, kto podejrzewa, że ​​możesz być poważnie chory, zarażony itp.
  • Nie wyciągaj ani nie używaj telefonu komórkowego w miejscach takich jak transport publiczny, toalety publiczne lub podczas lunchu / kolacji. Ponieważ w takich miejscach bakterie mogą bardzo łatwo dostać się na telefon komórkowy lub bezpośrednio z telefonu komórkowego.
  • Zaleca się czyszczenie i dezynfekcję telefonu komórkowego raz dziennie (lub co najmniej raz na kilka dni).

Czyszczenie i dezynfekcja urządzenia mobilnego nie jest skomplikowanym procesem. Samo czyszczenie zajmie Ci praktycznie jedynie kilka minut. Dzięki czemu zmniejszysz ryzyko problemów zdrowotnych. Możemy również traktować czyszczenie telefonów komórkowych jako zapobieganie chorób u siebie i u innych osób.

Nie wszyscy mają ochotę czyścić swój telefon, jednak będziesz spał spokojnie wiedząc że twój twój telefon jest czysty i nie ma na nim wirusów i bakterii która mogą zagrażać tobie lub najbliższym.

Jak często czyścisz swój telefon? Czy masz jakieś sztuczki, aby wyczyścić telefon? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach pod tym artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button