Jak wyczyścić

Jak umyć okna?

Mycie okien jest dość irytujące, ale niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Okna powinny być myte przynajmniej raz w miesiącu (w zależności od pory roku, ponieważ okna są zwykle bardziej zabrudzone po zimie). Jednak najgorszymi wrogami podczas mycia okien są smugi, które nie znikają tak łatwo. Jak więc dokładnie myjesz okna? Czy w ogóle istnieje dobry sposób? Na tej podstawie przygotowaliśmy dla Ciebie stosunkowo prostą procedurę wraz z kilkoma wskazówkami, które mogą pomóc w praniu. Dlatego przeczytaj jak umyć okna.

Jak umyć okna

Postępowanie podczas mycia okien

Sposób czyszczenia okien może się różnić w zależności od rodzaju okna, a także od stopnia zabrudzenia. Zasadniczo można jednak zastosować tę metodę mycia do dowolnego okna. Na początek przygotuj wiadro z gorącą wodą, do którego dodasz kilka kropli detergentu (czy to płynu do naczyń, detergentu czy innego środka czyszczącego). Upewnij się, że woda się dobrze spienia. Przygotuj także drugie wiadro i miękką ściereczkę.

Na początku dobrze namocz szmatkę w wodzie z pianą i dokładnie czyść potem wytrzyj okno, w tym ramy (najpierw szkło, a następnie ramy).

Po każdym wytarciu najpierw wyciśnij ściereczkę do drugiego – pustego wiadra, aby wyciągnąć z niej całą brudną wodę, a dopiero potem ponownie zanurz ją w wodzie z pianą.

Stopniowo przeczyść całe okno, aż zostanie dokładnie przeczyszczone i przetarte. Jeśli chodzi o wyjątkowo zabrudzone okna, lepiej będzie, jeśli woda z detergentem będzie działać na szybę i ramę przez jakąś chwile by uwolnić brud.

Następnie wylej brudną wodę, dokładnie opłucz wiadro i wlej do niego nową, czystą, gorącą wodę. Przygotuj również zwykłą czystą gąbkę. Używając gorącej wody i gąbki, wytrzyj pianę i brud z okna (najlepiej, jeśli będziesz to robić od góry do dołu).

Tak jak poprzednio, nie zapomnij zawsze wcisnąć gąbki do drugiego wiadra i dopiero wtedy ponownie namoczyć. Gąbką należy przetrzeć całą powierzchnię okna i ram, w tym wszelkie szczeliny i połączenia.

Jak umyć okna?

Jak usunąć smugi z okna

Weź szmatkę i przejedź nią całą powierzchnię okna, aby zetrzeć pozostałą wodę.

Po wycieraniu będziesz potrzebować suchej, a szczególnie czystej szmatki, aby wytrzeć resztki wody z okna i dokładnie wytrzeć okno. Na tym etapie twoje okno powinno być czyste, ale smugi nadal będą widoczne.

Aby je wyczyścić, będziesz potrzebować środka do czyszczenia okien (dostępnego w każdym sklepie z środkami chemicznymi), który zawiera alkohol. Spryskaj / nałóż środek do czyszczenia na okno i natychmiast po nałożeniu, zacznij dokładnie rozprowadzać go okrężnym ruchem na całej powierzchni okna. Zawsze nakładaj środek do czyszczenia okien tylko na niewielką część okna i dokładnie rozprowadź w tym miejscu. Uważaj by nie nałożyć za dużo.

W ten sposób poleruj suchą szmatką okno, dopóki nie usuniesz wszystkich smug. Rezultatem powinno być idealnie umyte i wypolerowane okno.

Jak wyczyścić smugi

Wskazówki dotyczące mycia okien

Gazeta a okno

Gazety były w przeszłości tradycyjnym sposobem mycia okien, a dzięki gazetom można było wchłonąć całą wilgoć z okien. Ten zwyczaj został zachowany do tej pory i nadal można go używać podczas tej czynności.

Po prostu weź stare gazety, których nie potrzebujesz (upewnij się, że nie są brudne) i wytrzyj nimi całą powierzchnię okna.

Kreda i alkohol

Połączenie kredy i alkoholu to świetny sposób, aby idealnie wypolerować okna domu. Po prostu zmiażdż kawałek kredy w pojemniku na proszek, a następnie polej go alkoholem.

Stwórz bardzo drobną mieszankę, którą nałożysz na okno, przetrzyj ścierką i wypoleruj do czystą szmatką. Jest to bardzo prosta i praktyczna sztuczka, którą można użyć do wypolerowania okna.

Ocet w oknach

Mycie okien octem jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych metod czyszczenia. Ocet działa świetnie, zwłaszcza jeśli twoje okna są zakurzone lub tłuste z powodu środowiska zewnętrznego.

Do mycia wystarczy kilka mililitrów octu, który wlewasz do wiadra i polewasz gorącą wodą.

Budyń na okna

Może się to wydawać niewyobrażalne, ale budyń może również dobrze działać podczas mycia okien. Uważaj tylko, aby użyć tego śmietankowego lub waniliowego (zdecydowanie nie chciałbyś myć okien czekoladą lub budyniem malinowym).

Będziesz potrzebował tylko 1 torebkę budyniu. aby umyć okno. W wiadrze wymieszaj torebkę budyniu z gorąco wodą. Mycie budyniem gwarantuje idealnie czyste i wypolerowane okna o zapachu wanilii.

Jak umyć okna sodą oczyszczoną i cytryną

Połączenie sody oczyszczonej, soku z cytryny i w razie potrzeby proszku do pieczenia może być bardzo przydatne podczas mycia okien. Wystarczy wsypać kilka łyżek sody oczyszczonej i proszku do pieczenia wraz z sokiem z cytryny do wiadra z gorącą wodą (uważaj, aby nie spienić za dużo wody).

Następnie zastosuj to rozwiązanie do okien i dokładnie wypoleruj okna. Możesz być zaskoczony, jak dobrze ta metoda może działać.

Jak umyć okna solą kuchenną

Ostatnią wskazówką, która może pomóc w brudnych i tłustych oknach, jest połączenie soli, octu i soku z cytryny. Podobnie jak w przypadku poprzednich metod, wsyp kilka łyżek soli do czystego wiadra.

Następnie wlej do niego kilka mililitrów octu i zalej wszystko gorącą wodą. Podczas mycia wystarczy tylko raz przetrzeć całe okno czystą szmatką i wypolerować do suchą inna suchą szmatką.

Istnieje kilka innych sposobów mycia okien, ale chcieliśmy przedstawić wam tradycyjne i ciekawe metody mycia okien.

Każdy ma już swoje sprawdzone metody i procedury mycia okien w domu. Jakie są Twoje? Czy masz jakieś sprawdzone sztuczki, dzięki którym możesz idealnie wypolerować okno? Udostępnij je nam w komentarzach pod tym artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button