Jak wyczyścić

Jak wyczyścić białe trampki?

Czyszczenie trampek może czasem stanowić trudniejszy problem, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli masz swoje ulubione białe trampki, które przypadkowo zabrudziłeś, powinieneś uważać, jak je czyścisz. Z jednej strony metody czyszczenia różnią się w zależności od rodzaju zabrudzenia, a z drugiej strony możesz bardzo szybko zniszczyć swoje trampki w przypadku niewłaściwego czyszczenia. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak prawidłowo i skutecznie wyczyścić białe trampki.

Jak wyczyścić białe trampki

Jak wyczyścić białe trampki Converse

Przed praniem zdejmij sznurówki z trampek, ponieważ należy je prać osobno. Możesz umyć sznurówki w misce, umywalce lub wiadrze z ciepłą wodą i mydłem (pozwól im się zanurzyć).

Wypłucz trampki pod zimną bieżącą wodą. Ponieważ materiały tenisówek są stosunkowo wrażliwe na różne środki czyszczące, nie zaleca się prania tenisówek Converse, przed czyszczeniem zawsze przeczytaj instrukcję od producenta.

Czyszczenie białych trampek z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona może być zaskakująco skutecznym środkiem czyszczącym, za pomocą którego można czyścić nawet białe tenisówki. Używając sody i wody, zrób drobną zawiesinę (wystarczy jedna łyżka sody), którą nakładasz na trampki i pozostawiasz na kilka godzin.

Następnie za pomocą miękkiej szczotki zacznij czyścić trampki i pozbyć się brudu. Na koniec przepłucz trampki pod wodą, a wynik powinien pojawić się prawie natychmiast.

Jak wyczyścić białe trampki?

Jak wyczyścić białe trampki proszkiem do prania

Zmieszaj proszek do prania z wodą, aby uzyskać bardziej płynną mieszaninę. Nanieś płyn na tenisówki za pomocą pędzla lub szmatki i jednocześnie zacznij czyścić trampki za pomocą tej mieszaniny.

Usuń brud z gumowej podeszwy, obracając szczotkę i, w przypadku tkaniny, postępuj w ten sam sposób, tylko ostrożniej (aby nie uszkodzić trampek). W ten sposób brud powinien stopniowo znikać.

Na koniec przetrzyj białe trampki wilgotną ściereczką, aby nie pozostały na nich żadne resztki i proszek, a następnie dokładnie wysusz.

Czyszczenie białych tenisówek gumką

Gumka może być bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się brudu podczas czyszczenia trampek. W przypadku zabrudzeń na białych tenisówkach (lub na gumowych częściach) wystarczy użyć stosunkowo mocnej, ale nie szorstkiej gumki, aby usunąć wszelkie osady.

Kiedy będziesz zadowolony z rezultatu, wytrzyj poszczególne części trampek szmatką.

Jak wyczyść białe trampki za pomocą szamponu

Możesz również połączyć szampon z proszkiem do prania i wodą. Stwórz delikatną płynną mieszankę z szamponem, który nakładasz na trampki za pomocą pędzla lub miękkiej szmatki. Użyj tej mieszaniny, aby rozpocząć czyszczenie gumowej podeszwy trampek, a także samego materiału.

Uważnie wypłucz trampki na końcu, ponieważ szampon może pozostawiać plamy lub osady na tkaninie.

Czyszczenie białych trampek w pralce

Pranie tenisówek nigdy nie jest zalecane ze względów praktycznych, ale jeśli nie masz już wyboru i wszystkie metody czyszczenia białych tenisówek zawiodły, możesz wypróbować tę metodę. Przede wszystkim pozbądź się z białych tenisówek, sznurowadeł, wkładek lub innych wymiennych części.

Następnie włóż trampki do pralki i ustaw najlepszy i najdelikatniejszy program prania. Po zakończeniu programu powieś trampki, aby wyschły, i pozostaw je tak otwarte, jak to możliwe, aby dobrze wyschły.

Jak wyczyścić białe trampki w pralce

Czyszczenie trampek z wybielaczem

Wybielacz może być bardzo skutecznym środkiem „czyszczącym”, jeśli chodzi o utrzymanie koloru na tenisówkach. Przede wszystkim wymieszaj wybielacz z wodą w stosunku 1: 5. Dzięki tej mieszance możesz zacząć myć trampki gąbką, szmatką lub miękką szczotką.

Wybielacz może usunąć z trampek żółte plam lub żółknięcia. Na koniec dobrze wypłucz tenisówki czystą wodą.

Kilka wskazówek, jak wyczyścić trampki

  • Chociaż jednym z powyższych sposobów czyszczenia białych trampek jest czyszczenie ich w pralce, należy tego unikać, ponieważ białe trampki mogą cię uszkodzić. Wypierz trampki w pralce tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
  • Nie pozwól, aby trampki wyschły w bezpośrednim świetle słonecznym po praniu, ponieważ ta metoda suszenia może zniszczyć kolor trampek. Lepiej jest suszyć trampki w ciemnym, suchym i ciepłym miejscu.
  • Nie noś białych tenisówek w porze deszczowej ani w zimie. Deszcz lub śnieg (lub sól, która rozsypuje się zimą praktycznie w każdym mieście lub na drodze), mogą zarówno zanieczyścić trampki, jak i je uszkodzić.
  • Jeśli białe tenisówki są zabrudzone tłustą plamą, spróbuj umyć je jak najszybciej. Zapobiegnie jest bardzo ważne niż czyszczenie zaschniętej plamy.

Czy masz jakieś sprawdzone wskazówki i porady dotyczące czyszczenia białych tenisówek? Doradzaj także innym w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button