Jak wyczyścić

Jak wyczyścić materac?

W tym artykule znajdziesz instrukcje dotyczące czyszczenia materaca. Jeśli chodzi o ogólną czystość łóżka, większość ludzi uważa, że ​​wystarczy wyprać i zmienić pościel. Prawda jest taka, że ​​powinniśmy również zadbać o materac. Nowy materac kupuje się zwykle na długi czas. Dlatego wiele osób kupuje wysokiej jakości materace, ponieważ wysokiej jakości materac to inwestycja w sen, a zatem w energię, wydajność pracy, zdrowe ciało i dobry nastrój. W tym artykule dowiesz się, jak możesz wyczyścić materac w prosty i skuteczny sposób bezpośrednio i bezpośrednio w domu. Przedstawiamy jak wyczyścić materac.

Jak wyczyścić materac

Przed rozpoczęciem czyszczenia materaca

Oprócz materaca najlepiej jest również zdjąć poszewki i wyprać pościel, aby w końcu można było wyczyścić całe łóżko.

Wypierz pościel w maksymalnej temperaturze wskazanej na etykiecie. Zapewni to usunięcie wszystkich bakterii i roztoczy z pościeli. Gdy pościel znajdzie się w pralce możesz rozpocząć czyszczenie materaca.

Jeśli chodzi o czas czyszczenia, najlepiej zacząć od razu po zabrudzeniu materaca, ponieważ materac będzie łatwiejszy do czyszczenia, dopóki brud nie dostanie się do środka.

Podstawowy sposób czyszczenia materaca

Najpierw użyj odkurzacza do wyczyszczenia materaca. Najlepiej, jeśli masz specjalne nasadki do czyszczenia materacy które użyjesz podczas odkurzania. Jeśli nie masz takich nasadek, nadal możesz odkurzyć materac za pomocą rurki.

Zacznij od odkurzania całej górnej części materaca wraz z bokami. Nie wyczyścisz dolnej części, dopóki górna strona i boki nie będą już wyczyszczone.

Następnie posyp cały materac sodą oczyszczoną. Wodorowęglan sodu jest doskonały, ponieważ usuwa wszystkie zapachy z materaca, a także usuwa bakterie. Niech soda działa na materac przez około 10 minut.

Jak wyczyścić materac?

Następnym krokiem jest pozbycie się sody oczyszczonej. Aby to zrobić, ponownie użyj odkurzacza, próbując usunąć cały proszek z materaca. Następnie odwróć materac i powtórz proces.

Jeśli na materacu występują bardziej poważne plamy, które nie pasują do tej prostej procedury, spróbuj wybrać jeden z poniższych kroków.

Jak wyczyścić materac z moczu

Najpierw wymieszaj 3 łyżeczki proszku do prania z jedną łyżeczką wody, aby uzyskać „suchą pianę”. Następnie delikatnie nałóż tę piankę na plamę. Po około pół godzinie usuń piankę łyżką stołową.

Namocz szmatkę w wodzie utlenionej i wytrzyj całą plamę, aby usunąć pozostałą mieszaninę. Jeśli jeszcze coś pozostało, użyj odkurzacza po wyschnięciu się mieszanki.

Jak wyczyścić materac z zaschniętej krwi

Potrzebujesz więcej niż tylko sody oczyszczonej, aby oczyścić materac z krwi. Wymieszaj 4 łyżki wody utlenionej z jedną łyżkę płynu do mycia naczyń i jedną łyżkę soli. Lekko nałóż tę mieszaninę na materac i pozostaw do wyschnięcia na około 10 minut. Następnie zeskrob tę mieszaninę z materaca.

Potem usuń wszystkie pozostałości szmatką nasączoną wodą utlenioną.

Jak wyczyścić materac z wymiocin

Jak wyczyścić materac domowymi sposobami

Najpierw usuń wymiociny papierowymi ręcznikiem lub starymi, niepotrzebnymi szmatami, które następnie wyrzucisz do śmieci w plastikowej torbie.

Uważaj, aby usunąć wszystko tak bardzo, jak to tylko jest możliwe. Wypierz całą pościel, ponieważ zapach mógł dostać się do części, które nie są poplamione.

Oprócz zapachu bakterie są również usuwane z pościeli, szczególnie w przypadku choroby.

Wymieszaj płyn do mycia naczyń w wodzie i delikatnie umyj zabrudzony obszar.

W następnym kroku zmieszaj wodę z octem w stosunku jeden (woda) do trzech (ocet). Lekko umyj materac ponownie za pomocą tego rozwiązania, które dezynfekuje materac i usuwa nieprzyjemne zapachy. Możesz powtarzać ten proces, aż brud zniknie.

Jeśli chcemy mieć absolutną pewność dezynfekcji, możemy dodatkowo wlać alkohol do rozpylacza i delikatnie spryskać nim materac.

Kiedy materac jest czyszczony, pozwól mu odpowiednio się przewietrzyć i wysuszyć, lub możesz pomóc sobie suszarką do włosów. Na koniec możesz lekko posypać materac sodą oczyszczoną.

Jak chronić materace przed brudem

Wystarczy, że położysz materac wraz z świeżo upraną pościelą. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę w przyszłości, powinieneś rozważyć zakup nieprzepuszczalnej poszewki na materac, która jest łatwa do mycia i nie będziesz musiał czyścić materaca w skomplikowany sposób.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button