Jak wyczyścić

Jak prawidłowo myć zęby?

Mycie zębów to regularny rytuał dla praktycznie każdej osoby, która rozwinęła już pewne nawyki higieniczne. Ale to co może zaskoczyć niektórych ludzi, to to, że mogą nie myć zębów odpowiednio dobrze, jak powinni. A ty? Czy wiesz, jak prawidłowo myć zęby? Dlatego w poniższych liniach przygotowaliśmy prosty przewodnik do mycia zębów oraz kilka wskazówek, które pomogą Ci je umyć.

Jak prawidłowo myć zęby

Jak myć zęby?

Chociaż praktycznie wszyscy wypracowali nawyk i procedurę mycia zębów, nie zaszkodzi ci przeczytanie naszego przewodnika po myciu zębów.

W każdym razie zdecydowanie zaleca się regularny kontakt ze swoim dentystą, który będzie w stanie pomóc, doradzić i polecić nowe wskazówki i porady dotyczące prawidłowego mycia zębów, jeśli to konieczne.

Zacznij od czyszczenia dolnych zębów

Zacznij myć zęby po zewnętrznej stronie dolnego rzędu zębów po prawej stronie. Ustaw kąt szczotki, tak aby część szczoteczki dotykała zębów i części dziąseł i była nachylona pod kątem 45 stopni w kierunku dziąseł.

Następnie zacznij od mycia zębów delikatnymi i okrężnymi ruchami. Przeczyść każdą część kilka razy szczoteczką do zębów i idź dalej, aż dojdziesz do przeciwnej strony.

Staraj się skupić na każdym zębie osobno i daj każdemu miejscu co najmniej 10–15 ruchów.

Następnie przejdź do wnętrza dna zębów. Możesz także zacząć od prawej. Tak jak poprzednio, staraj się utrzymać prawidłową pozycję szczotki i stopniowo wykonuj ruchy okrężne, aby przejść od jednego zęba do drugiego, aż dojdziesz do drugiej strony.

W przypadku tylnych zębów po obu stronach dolnej części zębów ustaw szczoteczkę do pozycji najbardziej pionowej, abyś mógł idealnie czyścić zęby i wyczyść również tę część delikatnymi ruchami okrężnymi.

Trzymaj szczotkę w pozycji pionowej po wewnętrznej stronie przednich zębów, ponieważ jest to jedyny sposób, aby osiągnąć idealne czyszczenie tego obszaru.

Jak prawidłowo myć zęby?

Mycie górnych zębów

Czyszczenie górnych zębów jest w zasadzie takie samo jak czyszczenie dolnych. Zacznij od samego tyłu. Ustaw szczotkę na zewnątrz zębów, tak aby część szczoteczki dotykała zębów i części dziąseł, a jednocześnie szczotkę przechyla się pod kątem 45 stopni w kierunku dziąseł. Następnie zacznij myć zęby delikatnymi ruchami okrężnymi.

Przechodź od jednego miejsca do drugiego, od jednego zęba do drugiego, aż przejdziesz przez cały rząd. Następnie przejdź do wnętrza górnej części zębów. Tak jak poprzednio, zacznij od prawej i idź okrężnymi ruchami od jednego zęba do drugiego.

Podczas czyszczenia tylnych zębów postępuj jak poprzednio – ustaw szczotkę w pozycji najbardziej pionowej i użyj tu okrągłych ruchów, aby wyczyścić również te obszary.

To samo dotyczy siekaczy przednich, spróbuj upewnić się, że szczotka pokrywa część zębów, ale także część dziąseł.

Czyszczenie zębów trzonowych

Podczas czyszczenia tych powierzchni zębów postępuj jak poprzednio z prawej strony (zarówno górnych, jak i dolnych zębów). Przechodź od jednego zęba do drugiego, wykonując regularne ruchy do przodu i do tyłu.

Kilka wskazówek dotyczących mycia zębów

  • Po umyciu zębów szczoteczką przydaje się nić dentystyczna. Dzięki której można dostać się do mniej dostępnych miejsc między zębami (szczególnie między siekaczami).
  • Innym narzędziem do czyszczenia jest zakrzywiona szczoteczka. Która pomoże ci dostać się na tył ostatnich zębów i za pomocą której wyczyścisz wszelkie brudne plamy na zębach
  • To jak długo należy myć zęby, zależy głównie od jakości mycia. Jednak domyślnie mycie zębów powinno zająć co najmniej 3-5 minut.
  • Częstotliwość czyszczenia zębów jest różna u innych ludzi, ale najczęściej zaleca się mycie zębów przynajmniej codziennie rano i wieczorem. Najlepiej po każdym posiłku (jednak bardzo ważne jest, aby przed czyszczeniem odczekać co najmniej pół godziny po zjedzeniu posiłku).

Jak myć zęby?

Każdy ma już własne metody, procedury i nawyki, zgodnie z którymi przyzwyczaja się do mycia zębów. Chociaż możesz mieć dobry nawyk mycia zębów, niektóre z wyżej wymienionych wskazówek i sztuczek ci nie zaszkodzą.

W każdym razie nigdy nie pomijaj obowiązkowego badania u dentysty i zawsze postępuj zgodnie z jego zaleceniami i instrukcjami.

Jak przyzwyczajasz się do mycia zębów? Czy myjesz zęby w codziennych rytuałach? Napisz o swoich opiniach i doświadczeniach w komentarzach pod tym artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button