Jak wyczyścić

Co wyczyści Coca-cola?

Coca-cola stała się obecnie bardziej popularnym napojem nie tylko w wakacje. Jej użycie jest różnorodne, zależy tylko od ludzkiej wyobraźni. Dlatego w tym artykule przygotowaliśmy 13 sposobów użycia Coca-coli do czyszczenia różnych przedmiotów. Więc tak naprawdę co wyczyści Coca-cola?

Co wyczyści Coca-cola

Co wyczyści Coca-cola?

Przeczytaj 13 interesujących rzeczy, które możesz wyczyścić colą.

1. Wyczyści toaletę

Być może najbardziej znanym sposobem użycia Coca-coli jest wyczyszczenie nią toalety. Chociaż wciąż jest to dość zabawny pomysł, Coca-cola może być stosunkowo bardzo skutecznym środkiem do czyszczenia toalet.

Po prostu weź 2 litry Coca-Coli i zacznij z nią spłukiwać całe wnętrze toalety (zacznij wylewać colę z góry do wnętrza).

Następnie pozwól, aby Coca-cola działała przez chwilę, a na koniec dobrze ją spłucz. Wynik powinien pojawić się natychmiast.

2. Wyczyści monety

Jeśli masz kilka starych lub brudnych monet w swojej kolekcji, możesz je wykąpać w Coca-Coli (ale uważaj na monety o wysokiej wartości lub bardzo stare monety, które wymagają specjalnej metody czyszczenia).

Po prostu zanurz monety w Coca-coli w misce, pozwól Coli działać na monety, a na koniec opłucz je pod strumieniem czystej wody.

3. Coca-cola zoże usunąć rdzę

Coca-cola może również poradzić sobie z rdzą, niezależnie od jej formy. Jeśli masz metalowy przedmiot z rdzą, po prostu zanurz go w pojemniku z Coca-colą i pozostaw na 1 dzień.

Jeśli jest nieco większy, namocz szmatkę w coli i owiń nią miejsce i pozostaw na 1 dzień.

W przypadku rdzy, która dostała się na ubrania, możesz wylać Coca-Colę bezpośrednio na dotknięty obszar, pozostawić na około pół dnia, a na koniec umyć.

Jednak Coca-Cola może również pomóc przy zardzewiałych śrubach, których po prostu nie można poluzować.

Następnie wystarczy namoczyć szmatkę w Coca-coli, nałożyć ją na dotknięty obszar i pozwolić coli wykonać swoją magię. Wreszcie, nie zapomnij zetrzeć miejsca wyczyścić rdzę.

Co wyczyści Coca-cola?

4. Coca-cola wyczyści krew

Jeśli musisz bardzo szybko usunąć wszystkie zakrwawione dowody z miejsca zbrodni przed przybyciem detektywa Columbo, koniecznie biegnij do sklepu z napojami i kup Coca-Colę!

Coca Cola bardzo skutecznie usuwa wszelkie ślady krwi, które można znaleźć na powierzchniach tekstylnych. Wystarczy nałożyć colę na dotknięte obszary, pozostawić na chwilę, a następnie spłukać czystą wodą.

Jeśli masz bardzo zakrwawione ubrania, przygotuj większy pojemnik Coca-Coli, w której go zanurzysz, a następnie wypierz ubrania.

5. Usuwa przylepioną gumę do żucia

Czy udało ci się kiedyś przykleić przez przypadek gumę do żucia we włosy? Żaden problem! Zastosuj Coca-Colę na ten obszar (jeśli to możliwe, zanurz pasmo włosów w pojemniku Coca-Coli) i pozwól mu działać.

Przeczytaj także szczegółowy artykuł: Jak usunąć gumę balonową?

6. Usuwa zabrudzenia z podłogi

Na przykład, jeśli masz brud na fugach w łazience lub kuchni, nałóż Coca-Colę na określone miejsca na podłodze. Możesz wylać ją bezpośrednio lub namoczyć ściereczkę w coli i wytrzeć nią wszystkie miejsca, pozwól jej działać i na koniec wytrzeć fugę i płytki. Sprawdź też jak wyczyścić podłogę.

7. Przywraca połysk przedmiotom

Czy twoje chromowane powierzchnie straciły blask i są matowe? Bez strachu! Coca-Cola może Ci w tym pomóc – z pomocą odrobiny folii aluminiowej.

Najpierw złóż kawałek folii względem kształtu gąbki (lub ściereczki), a następnie wlej coca-colę na chromowane miejsce i przeczyść ją za pomocą folii.

Dzięki tym dwóm pomysłom przywrócisz połysk swoim chromowanym przedmiotom!

Coca-cola przywraca blask przedmiotom

8. Wyczyści plamy z porcelany

Coca-Cola jest bardzo skutecznym środkiem czyszczącym nawet w przypadku porcelany lub szkła. W przypadku czyszczenia wystarczy zwilżyć szmatkę za pomocą Coca-Coli i użyć jej do dokładnego przetarcia powierzchni porcelany (możesz to zrobić również podczas czyszczenia szklanek).

9. Wyczyści plamy i osady z mleka

Chociaż może się to wydawać dziwne, Coca-Cola może również skutecznie usuwać plamy z mleka i zapachy z niego.

Po prostu włóż szklanki, dzbanki lub inne przedmioty do miski z Coca-Colą, pozostaw na 5 minut, a na koniec spłucz je bardzo dobrze.

10. Neutralizuje zapach skunksa

Według niektórych osób coca cola może również usunąć słynny zapach skunksa. Jeśli taki wypadek przytrafił Ci się i wyczerpałeś wszystkie możliwości do jego usunięcia, nie masz nic do stracenia.

Niezależnie od tego, czy jesteś zapach jest na tobie czy ubraniu, zastosuj (najlepiej zanurz / wykąp) siebie lub ubranie w Coca-Coli.

Będziesz miał przynajmniej ciekawą historię (być może zakończoną sukcesem).

11. Usuwa przypalenia i tłuszcz

Coca-cola jest również bardzo skutecznym remedium na przypalone resztki jedzenia i tłuszcz na patelni!

Jeśli udało Ci się w ten przypalić tak garnek lub patelnię, po prostu wlej po krawędz Coca-colę i pozwól jej działać przez około 1 dzień.

Na koniec wylej i dobrze spłucz patelnię. Tłuszcz lub przypalenia powinny zniknąć!

12. Wyczyści okna

Bardziej tradycyjnym zastosowaniem Coca-Coli jest mycie nią okien. Ze względu na wysoką kwasowość jest doskonałym środkiem czyszczącym do usuwania smug i zabrudzeń z okien.

Podczas czyszczenia postępuj w taki sam sposób, jak w przypadku każdego środka czyszczącego, którym myjesz okna w domu.

13. Wyczyści kamień

Czy wiesz, że Coca-cola może w cudowny sposób usunąć kamień? Jest to szczególnie możliwe w przypadku czajnika elektrycznego. W którym często można spotkać kamień osadzony na jego dnie.

W takim przypadku sięgnij po starą dobrą Coca-Cola, którą po prostu wlejesz do czajnika i pozwól mu działać przez jedną noc.

Wylej rano Colę z czajnika, dobrze wypłucz czajnik i sprawdź – kamienia już nie ma!

Coca-cola wyczyści kamień w czajniku

Kilka interesujących faktów co wyczyści Coca-cola

  • Czy wiesz, że Coca-Cola jest bardziej kwaśna niż kwas w akumulatorach samochodowych? PH coca-coli wynosi około 2,5, podczas gdy pH w akumulatorach samochodowych wynosi około 1
  • Ze względu na wysoką kwasowość Coca-cola jest w stanie rozpuścić ludzki ząb (dlatego nie zapomnij umyć zębów po spożyciu coli).
  • Oprócz swoich właściwości czyszczących, Coca-cola może być również stosowana w ogrodzie przeciwko ślimakom i innym szkodnikom.
  • Coca-cola może być również używana w zimie jako rozpuszczalnik do lodu. Ten efekt można zastosować zwłaszcza podczas czyszczenia zamrożonych szyb w samochodach.
  • W niektórych przypadkach Coca-cola może pomóc z bólem gardła. W pewnych przypadkach może łagodzić bóle gardła.

Jak zapewne czytałeś, Coca-cola ma naprawdę szeroką gamę praktycznych zastosowań, które wcale nie muszą być związane ze spożywaniem tego słodkiego napoju.

Chociaż celem Coca-coli jest przede wszystkim orzeźwienie latem, jednak ludzie są bardzo zaradni i używają Coli na wiele różnych sposobów.

Jakie masz doświadczenia z Coca-Colą? Czy pomogła ci w czymkolwiek innym niż zaspokojeniu pragnienia? Napisz do nas o swoich doświadczeniach z Coca-colą w komentarzach pod tym artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button