Jak wyczyścić

Jak wyczyścić termos?

Czyszczenie termosu jest koniecznością po każdym napoju (a nawet jedzeniu), który w nim nosisz. Gorąca herbata, kawa, syrop lub woda mineralna mogą z czasem zostawić osad lub nalot termos.A w niektórych przypadkach mogą go zniszczyć. Dlatego w poniższych liniach przygotowaliśmy dla Ciebie parę sprawdzonych metod, za pomocą których możesz szybko i skutecznie wyczyścić termos. Powiemy ci jak wyczyścić termos.

Jak wyczyścić termos

Czyszczenie termosu

Termos można wyczyścić na wiele sposobów. Od konwencjonalnych chemicznych środków czyszczących, takich jak np. detergenty, poprzez naturalne środki czyszczące, takie jak ocet lub sodę, do mniej tradycyjnych, takich jak skorupki jaja.

Każdy z tych środków czyszczących ma swoje zalety, ale także wady, lub można go łączyć z innymi środkami czyszczącymi. Jak więc wyczyścić termos za pomocą tych opcji?

Jak wyczyścić termos płynem do naczyń

Być może najbardziej standardowym i jednocześnie najłatwiejszym sposobem czyszczenia termosu jest połączenie ciepłej wody i płynu do naczyń.

Po prostu wlej do termosu małą ilość płynu, polej go ciepłą wodą, zamknij termos i dobrze wstrząśnij.

Następnie odłóż na chwilę termos, aby płyn mógł działać na brud i po 2 minutach wylej wodę z termosu.

Po wylaniu wody możesz weź trochę płynu do naczyń na gąbkę i wyszoruj wnętrze termosu. Aby usunąć osady z wlewu. Ponadto można również użyć szczotki z długim uchwytem, ​​jeśli czyszczenie wymaga usunięcia grubszych osadów w termosie.

Na koniec wystarczy dokładnie przepłukać termos czystą wodą (najlepiej kilka razy). P myciu odwrócić termos, aby nadmiar wody wylał się całkowicie z niego i pozostawił do całkowitego wyschnięcia na suszarce.

Jak wyczyścić termos octem i ryżem

Ocet w połączeniu z ryżem jest bardzo skutecznym środkiem czyszczącym do termosu, szczególnie jeśli masz w nim tłuszcz, kamień lub ślady po kawie czy herbacie lub inne osady z żywności.

Do czyszczenia potrzebujesz zwykłego octu kuchennego wraz z suchym ryżem. Wlej ocet do około ¼ termosu, dodaj 2-3 łyżki ryżu i zalej gorącą wodą do pełna termosu.

Następnie dobrze zamknij termos i zacznij nim potrząsać przez około 3-5 minut, aby usunąć wszystkie osady i brud. Po wstrząśnięciu wylej ocet i ryż z termosu i dokładnie opłucz termos czystą wodą.

Jeśli martwisz się zapachem termosu, możesz umyć termos zwykłym płynem do naczyń po wylaniu octu. Lub wsypać do niego sodę oczyszczoną z wodą, która usunie nieprzyjemny zapach i którą ostatecznie wylejesz po czym dokładnie przepłucz termos. Nie zapomnij pozwolić termosowi dobrze wyschnąć.

Jak wyczyścić termos?

Jak wyczyścić termos sodą oczyszczoną

Do pewnego stopnia soda oczyszczona jest również dobrym środkiem czyszczącym, który może bardzo skutecznie usuwać osady i kamień z termosu. Możesz również użyć kilku kropli płynu do naczyń, aby uzyskać mocniejszy efekt. Wystarczy wsypać kilka łyżek sody do termosu, a następnie wlać gorącą (lub ciepłą wodę).

Podobnie jak w przypadku poprzednich metod, zamknij termos, dobrze wstrząśnij i pozostaw mieszaninę na kilka godzin. Jeśli w termosie występują bardzo grube osady, które nie zejdą, użyj szczotki z długim uchwytem, ​​aby usunąć cały brud z termosu.

Na koniec wylej całą zawartość termosu i dokładnie wypłucz termos pod strumieniem czystej wody. Wysusz dobrze termos zanim odłożysz go na półkę.

Czyszczenie termosu ze stali nierdzewnej proszkiem do pieczenia

Wierzcie lub nie, proszek do pieczenia może być również dobrym środkiem czyszczącym do termosu, szczególnie jeśli pozostanie w nim herbata lub kawa. Wystarczy wsypać 2–4 torebki proszku do pieczenia do termosu i zalać termos wrzącą wodą .

Po spienieniu proszku dodaj resztę wody do termosu, zamknij termos i dokładnie nim wstrząśnij. Pozostaw proszek do pieczenia w termosie przez co najmniej 2-3 godziny, następnie ponownie wstrząśnij termosem, wylej zawartość i dokładnie opłucz termos.

Aby uzyskać mocniejszy efekt, możesz dodać kilka łyżek sody oczyszczonej wraz z sokiem z cytryny do proszku do pieczenia.

Jak wyczyścić termos proszkiem do pieczenia

Czyszczenie termosu za pomocą skorupek z kurzych jajek

Jeśli w termosie znajduje się tłusty olej, możesz wypróbować skorupki jajek do czyszczenia termosu. Zmiażdż 1–2 skorupki jajka na mniejsze kawałki i wsyp je do termosu razem z kilkoma kroplami płynu do naczyń.

Następnie wlej gorącą wodę do termosu, zamknij go i potrząśnij nim przez kilka minut. Na koniec wylej zawartość i dokładnie przepłucz termos czystą wodą. Nie zapomnij pozwolić termosowi wyschnąć.

Specjalne tabletki do czyszczenia termosu

Tabletki zobojętniające kwas mogą również działać jako skuteczny środek do czyszczenia termosów. Tabletki działają najlepiej do usuwania osadów lub minerałów w termosie.

Procedura jest niezwykle prosta: wlej wodę do termosu i włóż do niego tabletkę. Poczekaj, aż tabletka się rozpuści, a następnie wylej wodę i dobrze spłucz.

Jak wyczyścić termos w domu

Kilka wskazówek przy czyszczeniu termosu

  • Po każdym użyciu termos należy umyć, w przeciwnym razie może mieć bardzo nieprzyjemny zapach.
  • Zawsze po umyciu termosu zawsze pamiętaj, aby termos dobrze wysuszyć i go wentylować. Po wyschnięciu zawsze dobrze go złóż i odłóż na swoje miejsce.
  • Jeśli termos jest czyszczony nieregularnie, istnieje ryzyko pleśni, która oprócz zepsucia smaku napoju może negatywnie wpłynąć na twoje zdrowie.
  • Przed każdym użyciem sprawdź termos pod kątem uszkodzeń, pęknięć itp.

Czyszczenie termosu może wydawać się trywialną sprawą, ale przy niewłaściwej metodzie czyszczenia nie wszystkie osady czy brud znikną. Chociaż powinieneś być ostrożny, sprawdzaj często termos przed wlaniem nowego napoju.

Jak zwykle czyścisz termos? Czy masz własną specjalną metodę do czyszczenia termosu? Napisz do nas o tym w komentarzach pod artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button