Jak wyczyścić

Jak wyczyścić gąsior?

Brud osiadł na twoim starym gąsiorze i nie wiesz, jak się go pozbyć? Czyszczenie gąsiora jest nieco bardziej skomplikowane w porównaniu do butelek lub innych szklanych pojemników ze względu na jego rozmiar i kształt. Możesz wyczyścić gąsior na kilka sposobów, które nie zajmują dużo czasu i są stosunkowo proste. Więc w jak wyczyść gąsior?

Jak wyczyścić gąsior

Jak wyczyścić gąsior?

Jednym z najczęstszych i najprostszych sposobów czyszczenia gąsiora jest oczywiście połączenie płynu do naczyń, ciepłej wody i szczotki o długiej rączce.

Wybierając szczotkę, ważne jest, aby miała bardzo długi uchwyt, który jest elastyczny lub zakrzywiony.  Jeśli nie masz długiej szczotki możesz użyć gąbki, wokół której owinięty jest długi zakrzywiony drut.

Wlej wodę do gąsiora i zacznij szorować wnętrze naczynia. Upewnij się, że używasz szczotki, aby pokryć cały obszar gąsiora i usunąć cały brud.

Po czyszczeniu wylej wodę i kilkakrotnie przepłucz gąsior (przed czyszczeniem wskazane jest przynajmniej wypłukanie zewnętrznej powierzchni gąsiora. Po to by lepiej było można zobaczyć wszystkie osady wewnątrz pojemnika).

Czyszczenie gąsiora do wina za pomocą ryżu?

Ryż (lub jęczmień) może być bardzo skutecznym środkiem czyszczącym. Przed rozpoczęciem opłucz gąsior, a następnie wsyp do niego trochę ryżu i zalej go czystą wodą. Delikatnie potrząsaj gąsior, aby ryż ocierał się o ściany, stopniowo usuwał wszystkie zanieczyszczenia.

Jeśli to konieczne, możesz dodać trochę więcej ryżu do wnętrza lub dodać płyn do naczyń. Po czyszczeniu nie zapomnij bardzo dokładnie opłukać pojemnik.

Jak wyczyścić gąsior?

Jak wyczyścić gąsior kwasem solnym

Kwas solny także nadaje się jako środek przeciw osadzaniu się kamienia, który może użyć do czyszczenia gąsiora. Wlej kwas do gąsiora i pozostaw na jakiś czas. Kwas solny może doskonale usunie wszelkie zabrudzenia z butli.

Nie zapomnij jednak dokładnie opłukać lub całkowicie usunąć kwasu (szczególnie, jeśli planujesz wlać wino do gąsiora).

Jak wyczyścić gąsior sodą oczyszczoną i cytryną

Cytryna w połączeniu z sodą oczyszczoną może być skutecznym i naturalnym środkiem czyszczącym szkło w tym wypadku gąsior do wina. Po prostu stwórz miksturę w misce, wyciśnij sok z cytryny i dodaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej.

Następnie wlej ten roztwór do gąsiora, zalej ciepłą wodą, dobrze wymieszaj pojemnik i pozwól, aby roztwór zadziałał. Cytryna z sodą może stosunkowo skutecznie usuwać osady z gąsiora.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button