Jak wyczyścić

Jak wyczyścić stal nierdzewną?

W tym artykule wyjaśnimy, jak wyczyścić stal nierdzewną. Dzisiaj stal nierdzewna jest uważana za integralną część codziennego życia w wielu domach. Przedmioty ze stali nierdzewnej można znaleźć zwłaszcza w kuchni i łazience. Chociaż stal jest odporna na rdzę przy częstym kontakcie z wodą, łatwo pozostawia na niej ślady wody lub odciski palców. Aby rzeczy ze stali nierdzewnej wyglądały dobrze, większość ludzi przyzwyczaja się do czyszczenia ich bardzo często. Jednak wiele osób nie wie, że czyszczenie może uszkodzić ten materiał, szczególnie przy użyciu agresywnych środków czyszczących lub metalowych przedmiotów. W tym artykule pokażemy kilka sposobów czyszczenia stali nierdzewnej bez uszkadzania jej, by wyglądała jak nowa.

Jak wyczyścić stal nierdzewną

Przed rozpoczęciem czyszczenia stali nierdzewnej

Jeśli masz instrukcję, przeczytaj ją. Czasami sprzedawane są krany, uchwyty lub inne przedmioty ze stali nierdzewnej wraz z instrukcją czyszczenia. W takim przypadku zaleca się wykonanie kroków opisanych w instrukcji, szczególnie jeśli oczyszczony produkt jest nadal objęty gwarancją.

Zawsze jest łatwiej i wydajniej czyścić stal nierdzewną zgodnie z kierunkiem jej „ciągnienia”. Aby znaleźć kierunek, przyjrzyj się materiałowi w dobrym świetle.

Nie zrobisz nic złego, jeśli wyczyścisz materiał nie zgodnie z kierunkiem stali, ale w ten sposób spędzisz więcej czasu.

Jak wyczyścić stal nierdzewną z plam

W większości przypadków wystarczy namoczyć szmatkę w ciepłej wodzie lub dodać trochę detergentu do mycia naczyń.

Jeśli nie pozbędziesz się plamy po intensywnym czyszczeniu w ten sposób, skorzystaj z jednej z następujących, bardziej skomplikowanych sztuczek jak wyczyścić stal nierdzewną.

Jak czyścić stal nierdzewną?

Jak wyczyścić stal nierdzewną za pomocą białego octu i oliwy z oliwek?

stal nierdzewnaNałóż ocet bezpośrednio na przedmiot ze stali nierdzewnej lub ściereczkę z mikrofibry. Pozwól octowi działać przez chwilę, a następnie go wytrzyj.

Używaj octu tyle razy, ile potrzebujesz, dopóki ze stali nierdzewnej nie zniknie brud.

Biały ocet powinien czyścić wszystkie rodzaje plam na stali nierdzewnej.

Następnie namocz suchą szmatkę w oliwie z oliwek i wypoleruj przedmiot ze stali nierdzewnej, aby olej nie pozostał. Oliwa z oliwek zapewni Ci wspaniały połysk, a stal nierdzewna będzie wyglądać jak nowa.

Jak wyczyścić stal nierdzewną za pomocą WD-40

Nie należy używać WD-40 do czyszczenia kuchni.

Przed użyciem WD-40 chcielibyśmy cię ostrzec, że nie spowoduje to uszkodzenia stali nierdzewnej, ale może uszkodzić inne materiały. Dlatego należy obchodzić się z tym produktem ostrożnie i stosować go tylko do przedmiotów, które należy wyczyścić.

Jeśli nie masz białego octu w domu, możesz znaleźć WD-40 w swoim warsztacie. Aby zachować bezpieczeństwo, nałóż ten produkt na ściereczkę, za pomocą której możesz łatwo wyczyścić nawet trudne w obsłudze plamy ze stali nierdzewnej.

W ten sposób większość zanieczyszczeń powinna zniknąć łatwo i szybko.

Profesjonalna opcja wyczyszczenia stali nierdzewnej

Jeśli nie wierzysz w „sposoby babci” i chcesz być w stu procentach pewien doskonałego wyniku, istnieją oryginalne środki czyszczące do przedmiotów ze stali nierdzewnej. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać te produkty w Internecie lub w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego.

Produkty te gwarantują pełną niezawodność, doskonałe wyniki, a także przejrzystą instrukcję obsługi ich prawidłowego użytkowania.

Jeśli chodzi o oryginalne środki czyszczące stal nierdzewną, mają one również jedną wadę. Są znacznie droższe niż zwykłe dostępne środki, które zwykle znajdują się w domu, i są szeroko stosowane.

Jak wyczyścić kuchenkę ze stali nierdzewnej?

Pierwszym krokiem do czyszczenia kuchenki jest zdemontowanie metalowej konstrukcji, aby nie zakłócała ​​naszego czyszczenia. Rozłóż również głowice wylotowe gazu, które możesz pozostawić namoczone w wodzie z mydłem podczas czyszczenia. Jeśli na kuchence jest więcej brudu, który można łatwo usunąć, zrób to.

Woda z płynem do mycia naczyń zwykle wystarcza do mycia powierzchni ze stali nierdzewnej. Jeśli ta prosta metoda nie pomoże, użyj jednej z metod opisanych powyżej, z wyjątkiem WD-40.

Na przykład użyj starej szczoteczki do zębów do zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach.

Po dokładnym wyczyszczeniu powierzchni ze stali nierdzewnej, wysusz ją i wypoleruj suchą szmatką. Następnie dokładnie wyczyść metalową konstrukcję a także metalowe głowice i odłóż wszystko z powrotem na miejsce.

Jak wyczyścić okap ze stali nierdzewnej?

Podobnie jak w przypadku pieca, najpierw spróbuj użyć wody z płynem do mycia naczyń przed użyciem innych metod. Zacznij od oczyszczenia zewnętrznej części okapu, który powinien zawierać niewiele plam lub po prostu kurz.

Kontynuuj w środku, co będzie znacznie trudniejsze do czyszczenia. Możesz również odważyć się wyjąć i wyczyścić filtr osłony.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button