Jak wyczyścić

Jak usunąć wosk?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak usunąć wosk? Istnieje wiele sposobów a my pomożemy wybrać najlepszy w tym artykule, w zależności od materiału, który chcesz wyczyścić z wosku. Świece są integralną częścią tworzenia właściwej atmosfery, szczególnie podczas wakacji. Jest to jednak bardzo prawdopodobne że wosk ze świec dostanie się do miejsca, w którym go nie chcesz. Dlatego oferujemy najprostsze sposoby na usunięcie wosku, abyś mógł jak najszybciej cieszyć się świąteczną atmosferą.

Jak usunąć wosk?

Zapobieganie plamom z wosku

Jeśli chodzi o zapobieganie plamom, dobrym pomysłem jest kupowanie droższych i lepszej jakości świec. Wielu producentów stosuje wosk, który jest wyjątkowy, ponieważ łatwiej jest go usunąć z różnych materiałów.

Można zapobiegać plamom na obrusie, na przykład, wkładając świecę do specjalnego pojemnika który utrudni gromadzenie się wosku lub używanie świecznika.

Wystarczy odrobinę kreatywności, aby z łatwością uniknąć większości plam z wosku.

Jak usunąć wosk z obrusu?

Pierwszym krokiem jest zamrożenie obszaru, w którym przykleił się wosk. Możesz włożyć cały obrus do zamrażarki lub umieścić wosk z lodem, aż wosk całkowicie się zestali.

Następnie wosk należy ostrożnie usunąć ostrym narzędziem, najlepiej nożem. Po tym kroku pozostać mogła ciągle mała ilość wosku w tkaninie.

Użyj ciepła, aby usunąć wszelkie pozostałości wosku. Niektóre instrukcje zalecają korzystanie z suszarki do włosów, ale żelazo jest bardziej odpowiednie. Umieść ręcznik papierowy lub torbę papierową pod obrusem, a także na obrusie dokładnie na plamie.

Włącz żelazko na średniej temperaturze i prasuj po chusteczce lub papierze. Po chwili prasowania wosk topi się i wnika w papier. Na tym etapie nie zalecamy używania pary z żelazka.

Po tym kroku na obrusie powinna pozostać tylko niewielka tłusta plama, którą usuniesz zwykłym praniem. Niektóre instrukcje opisują również stosowanie środka przeciw-tłuszczowego, dzięki czemu nie trzeba prać obrusu. Nie chcemy tego jednak polecać, ponieważ obrusy są wykonane z wielu materiałów, a niektóre produkty źle reagują na takie substancje.

Wykonaj ten krok tylko wtedy, gdy masz absolutną pewność, że używany produkt nie uszkodzi obrusu.

Jak wyczyścić wosk

Jak usunąć wosk z ubrań?

Aby wyczyścić wosk z ubrań, użyj procedury podobnej do obrusu. Jeśli wosk nie jest zestalony, możesz zamrozić ubrania, a następnie usunąć to, co jest po prostu nożem.

Następnie użyj techniki z ręcznikami papierowymi po obu stronach i żelazkiem. Następnie wypierz ubrania, aby pozbyć się tłustej plamy.

Jak usunąć wosk z dywanu?

Jeśli chcemy wyczyścić wosk z dywanu, nie można zastosować techniki zamrażania. Ponownie usuń nadmiar wosku, który łatwo schodzi ręcznie.

Następnie na plamę nałóż chusteczkę lub papier i wyprasuj. Powinno to stopić wosk i zanurzyć go w chusteczce. Jeśli na dywanie pozostanie tłusta plama, spróbuj usunąć ją za pomocą środka przeciw-tłuszczowego.

Możesz powtórzyć ten proces kilka razy. Jeśli to nie pomoże, a plama jest bardzo widoczna, prawdopodobnie będziesz musiał rozważyć pranie dywanu.

Jak usunąć wosk ze szkła?

Znacznie łatwiej jest wyczyścić wosk ze szkła niż z tkaniny. Najlepszym sposobem jest ręczne usunięcie tylko największych części, które łatwo się poruszają.

Następnie wosk należy podgrzać suszarką do włosów, aby stopił się i można go wytrzeć chusteczką. Następnie wystarczy wyczyścić plamę woskową wodą z mydłem i gotowe.

Usuwanie wosku z drewna

Podczas czyszczenia wosku z drewna nie należy próbować usuwać wosku ręcznie lub nożem, ponieważ może to spowodować uszkodzenie lakieru lub samego drewna.

Użyj suszarki do włosów, aby stopić wosk, który następnie wytrzyj ręcznikiem papierowym i umyj niewielką ilością wody z mydłem.

Przy dużej ilości wody należy zachować szczególną ostrożność przy naturalnej, nieobrobionej drewnianej powierzchni z porami. Uważaj również, aby nie wepchnąć wosku głębiej w drewno.

Usuwanie wosku ze ściany

Wyczyść wosk ze ściany za pomocą żelazka lub suszarki do włosów. Możesz również użyć wody z mydłem na ścianie, aby usunąć tłuszcz. Przeczytaj także artykuł: jak wyczyścić żelazko.

Usuwanie wosku

Jak usunąć wosk z włosów?

Jeśli wosk znajduje się na końcach włosów, użyj ciepłej lub gorącej wody, aby stopić wosk, uważając, aby się nie poparzyć.

Jeśli wosk znajduje się na korzeniach włosów, pomoże ci oliwa z oliwek, która uwolni wosk z włosów, abyś mógł go umyć gorącą wodą, a następnie szamponem.

Usuń wosk z ekranu telefonu komórkowego, komputera lub telewizora

Przede wszystkim ważne jest zapobieganie, ponieważ należy zachować odległość świec od urządzeń elektrycznych.

Jeśli masz wosk na urządzeniu, najpierw je wyłącz. Użyj kostki lodu bardzo ostrożnie, aby woda nie dostała się do urządzenia.

Jeśli na maszynie pozostaną tłuste plamy, użyj jakiegoś nieagresywnego środka do usuwania tłuszczu.

Czy masz jakieś porady babci i sprawdzone w domu wskazówki, jak usunąć wosk, na wypadek gdybyś spróbował sztuczek z tego artykułu i ci pomogły? Doradzaj innym czytelnikom w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

1 komentár

  1. Super środkiem jest Rozpuszczalnik i odplamiacz na bazie terpeny ze skórki pomarańczowej do usuwania naklejek firmy Starwax (z Castoramy), delikatnie usunęłam zaschnięty wosk z ekranu telewizora drewnianą szpatułką a pozostałości szmatką z tym środkiem. Wszystko pięknie znikło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button