Jak wyczyścić

Jak wyczyścić fotel samochodowy?

W tym artykule pokażemy, jak wyczyścić fotel samochodowy. Niezależnie od tego, czy jest to fotel samochodowy materiałowy czy skórzany, pokażemy Ci kilka przetestowanych porad. Zostaną opisane główne metody czyszczenia foteli samochodowych, do których potrzebujesz tylko rzeczy, które znajdziesz w każdym zwykłym domu.  Oprócz tego zaproponujemy profesjonalne rozwiązania gwarantujące skuteczne czyszczenie foteli bez ich uszkodzenia.

Jak wyczyścić fotel samochodowy

Jak wyczyścić materiałowy fotel samochodowy?

Pierwszym krokiem do czyszczenia foteli samochodowych z tkanin jest odkurzanie. Dokładnie odkurz całe siedzenia za pomocą specjalnej końcówki. Nie zapomnij również zmienić położenia siedzeń, aby odsłonić miejsca w szynach, w których inaczej trudno byłoby się dostać.

Najbardziej skutecznym i najbezpieczniejszym środkiem czyszczącym jest profesjonalny środek czyszczący, pierwotnie stworzony do foteli samochodowych.

Ale jeśli nie chcesz niepotrzebnie wydawać pieniądze to z łatwością będziesz zadowolony z z metod czyszczenia foteli do których możesz użyć rzeczy znalezione w domu.

Jak wyczyścić fotel samochodowy z użyciem sody oczyszczonej

W małej szklance (200 ml) zmieszaj sodę oczyszczoną z ciepłą wodą w stosunku jeden (soda) do trzech (woda). Nanieś tę mieszankę na brudne miejsce na siedzeniu za pomocą pędzla, najlepiej starą szczoteczki do zębów, której już nie będziesz używać do mycia zębów. Oczyść dokładnie ten obszar za pomocą szczotki i mieszanki.

Jeśli plama jest trudna do zmycia, pozostaw mieszaninę wody i sody oczyszczonej na conajmniej 30 minut, a następnie dokładnie przeczyść plamę i zbierz sodę.

Jak wyczyścić fotel samochodowy z użyciem octu

Innym sposobem czyszczenia fotela jest użycie mieszanki octu, wody i płynu do mycia naczyń. Umieść trochę octu na dnie szklanki, dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń i zalej go ciepłą wodą.

Wymieszaj mieszaninę, nałóż ją w brudne miejsce i rozpocznij czyszczenie za pomocą szczotki. Ponownie jak poprzednio, możesz pozwolić miksturze działać przez chwilę na owe miejsce. Po czyszczeniu opłucz brudny obszar czystą wodą i pozostaw do wyschnięcia

Jak wyczyścić fotel samochodowy z użyciem proszku do prania

Ostatnim domowym sposobem czyszczenia fotela samochodowego jest użycie proszku do prania. Wymieszaj niewielką ilość proszku do prania w ciepłej wodzie i nałóż mieszaninę na brudne miejsce. Pozwól mu działać przez chwilę, a następnie wyszczotkuj obszar plamy.

Na koniec miejsce te należy spłukać czystą wodą, aby pozbyć się proszku do prania, a następnie wysuszyć.

Jak wyczyścić skórzane fotele samochodowe

Ponownie pierwszym krokiem do czyszczenia skóry jest całkowite odkurzenie foteli samochodowych. W przypadku skórzanych siedzeń uważaj na otwory, ponieważ nie chcemy, aby środki czyszczące dostały się do siedzenia i uszkodziły wypełnienie. Najlepiej jest umieścić środki czystości najpierw na szmatce, która zostanie następnie użyta do czyszczenia zabrudzonego obszaru. Ponadto nie ma potrzeby używania twardych szczotek, za pomocą których można zarysować skórę, najlepiej użyć szmatki.

Jak wyczyścić fotel samochodowy?

Jeśli chodzi o wybór tkaniny do czyszczenie skóry, najlepiej jest użyć tkaniny z mikrowłóknami, ponieważ są one bardzo delikatne i dlatego nie drapią fotela. Nie czyść skórzanych foteli miksturami które zawierają za dużo wody.

Jeśli nie masz pewności co do produktu, którego chcesz użyć, zastosuj go na części fotela, które jest niewidoczne i jest trudniej dostępne.

W przypadku uszkodzenia takiego miejsca będzie to trudne do zobaczenia. Najlepiej jest również czyścić tylko niewielki obszar, nie należy czyścić zbyt daleko od plamy.

Aby zapobiec możliwemu uszkodzeniu, należy starannie pielęgnować skórzany fotel samochodowy zgodnie z instrukcjami producenta. Jeśli skóra jest zdrowa, znacznie trudniej będzie ją uszkodzić podczas czyszczenia.

Czyszczenie foteli octem i oliwą

Wymieszaj ćwierć szklanki oliwy z oliwek z pół szklanki białego octu. Nie musisz nawet dodawać wody do tej mieszanki, wystarczy nałożyć mieszankę na szmatkę i umyć nią plamę na siedzeniu.

Ocet oczyszcza zabrudzony obszar z tłuszczu, dezynfekuje i usuwa zapachy.

Sam zapach octu powinien zostać złagodzony poprzez użycie oliwy z oliwek w bardzo krótkim czasie.

Jak wyczyścić fotel samochodowy oliwą

Jeśli chodzi o skórzane fotele, najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem jest użycie oryginalnych środków czyszczących do skóry, dokładnie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu.

Skóra jest znacznie droższa i bardziej podatna na niewłaściwe użytkowanie niż tkanina, więc jeśli chcesz być absolutnie pewien, sięgnij po oryginalny środek czyszczący.

Jeśli plama jest zbyt duża lub trudna do czyszczenia, zawsze można zwrócić się do profesjonalnej firmy która ci pomoże wyczyścić problem. Na pewno znajdziesz w Twojej okolicy firmę, która może bezpiecznie i dokładnie wyczyścić fotel samochodowy.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button