Jak wyczyścić

Jak wyczyścić biżuterię?

Biżuteria od czasu do czasu wymaga pewnej uwagi w postaci czyszczenia z różnych zabrudzeń, kurzu i tłuszczu. Zwłaszcza przy częstym noszeniu biżuterii możemy zacząć zauważać osady, brud, które stopniowo się na niej osadzają. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie prosty artykuł o tym, jak czyścić biżuterię, bez względu na to, czy używasz jej na co dzień, czy też biżuterię ze złota i srebra. Oto jak wyczyścić biżuterię.

Jak wyczyścić biżuterię

Jak wyczyścić biżuterię?

Czyszczenie zwykłej biżuterii (w tym fałszywej biżuterii lub kamieni szlachetnych) można wykonać bardzo łatwo. Do czyszczenia zwykłej biżuterii wystarczy mała miska z wodą, do której wlejesz kilka łyżeczek sody oczyszczonej.

Wymieszaj trochę miksturę i włóż do niej całą biżuterię na kilka minut.

Soda oczyszczona pomoże skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia z biżuterii. Na koniec wystarczy przepłukać biżuterię pod strumieniem czystej wody i wysuszyć.

Jeśli Twoja biżuteria jest zabrudzona tłuszczem lub olejem, możesz wypróbować połączenie octu razem z wodą i sodą oczyszczoną. Uważaj jednak, aby ocet nie uszkodził biżuterii, ponieważ jest to stosunkowo kwaśny środek czyszczący. Podobnie jak w poprzedniej procedurze, przygotuj małą miskę, do której wlej czystą wodę wraz z kilkoma łyżeczkami octu i kilkoma łyżeczkami sody oczyszczonej.

Dokładnie wymieszaj roztwór i umieść biżuterię na kilka minut w misce. Następnie dobrze opłucz biżuterię, a następnie ją wysusz.

Jak wyczyścić biżuterię?

Jak wyczyścić złotą biżuterię

Czyszczenie złotej biżuterii jest w niektórych przypadkach bardzo proste w w innych wymaga pewnej precyzji i wiedzy.

Do łatwego usuwania zabrudzeń ze złotej biżuterii wystarczy miękka szmatka i mydło w płynie. Alternatywnie możesz również użyć soku z cytryny.

Zanurz złoto w małym pojemniku z mydłem zmieszanym z wodą i pozostaw na kilka minut. Następnie przetrzyj biżuterię wilgotną szmatką i na koniec dobrze ją opłucz i wysusz.

  • Możesz przeczytać więcej o czyszczeniu złota i złotej biżuterii w artykule: Jak czyścić złoto.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię

Istnieje kilka sztuczek do czyszczenia srebrnej biżuterii. Jednym z najczęstszych sposobów czyszczenia jest połączenie pasty do zębów z wodą. Użyj wody i pasty do zębów, aby zrobić drobną zawiesinę, którą nałożysz na srebrną biżuterię.

Za pomocą szczoteczki do zębów dokładnie wyszoruj cały brud na biżuterii, a na koniec dokładnie spłucz biżuterię pod strumieniem zimnej wody i ją wysusz.

Uważaj jakiego rodzaju pasty do zębów używasz, ponieważ niektóre twardsze pasty mogą porysować srebrną biżuterię.

Jak wyczyścić biżuterię ze srebra

Drugą metodą czyszczenia srebrnej biżuterii jest połączenie folii, gorącej wody i proszku do pieczenia. Przygotuj kawałek folii, którą posyp proszkiem i do czego później zapakujesz biżuterię.

Następnie przebij folię w kilku miejscach i zanurz całą paczkę biżuterii w misce z gorącą wodą (na noc).

Wyjmij opakowanie rano, wyjmij biżuterię, którą opłukasz pod wodą, a wynik powinien być wyraźnie widoczny.

  • Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia srebrnej biżuterii, przeczytaj artykuł: Jak czyścić srebro 

Czy czy pomogły ci te porady dotyczące czyszczenia biżuterii? Czy masz inne sprawdzone porady i samouczki? Doradzaj również innym w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button