Jak wyczyścićOgród

Jak wyczyścić basen?

Czy masz basen w domu i musisz go wyczyścić? Czyszczenie basenu rozpoczyna się przed sezonem, kiedy trzeba uporządkować basen, a następnie zająć się nim przez cały sezon. Istnieje wiele procedur czyszczenia basenu, jedne mniej pracochłonne inne więcej. W kolejnych wierszach omówimy kilka wskazówek, co robić na początku sezonu. Czyszczenie basenu chemicznymi i niechemicznymi środkami czyszczącymi. A także kilka wskazówek na końcu artykułu, które pomogą Ci uniknąć niepotrzebnych problemów z zabrudzonym basenem. Więc jak wyczyścić basen?

Jak wyczyścić basen

Jak wyczyścić basen po zimie?

Na początku sezonu należy przede wszystkim przygotować go odpowiednio do użytkowania na najbliższe miesiące. Oznacza to odkrycie basenu, sprawdzanie potencjalnych wad, uszkodzeń i jego dokładne wyczyszczenie.

Możesz zacząć czyścić basen po zimie jeżeli nie ma w nim wody za pomocą miotły lub szczotki i środka do czyszczenia basenu, który usunie grubsze zabrudzenia z basenu.

Jeśli masz bardzo brudny basen i znajduje się w nim woda musisz spuścić ją i ręcznie usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia, które osadziły się na ścianach i dnie basenu. Czyszczenie obejmuje również chemiczne i niechemiczne metody różnymi środkami i preparatami czyszczącymi.

Jak wyczyścić basen?

Możesz użyć szerokiej gamy środków czyszczących i różnych metod do czyszczenia basenu, z których wszystkie mają swoje zalety i wady. Faktem jest, że nie można użyć niektórych metod, ponieważ konserwacja i właściwe czyszczenie wymagają połączenia pewnych metod i zasobów. Aby wyczyścić basen, konieczne jest wyraźne stosowanie chloru jako środka zapobiegawczego, ale także jako środka czyszczącego przeciwko bakteriom.

Oprócz chloru potrzebujesz również siatki i środka do czyszczenia basenów, aby zebrać większe cząsteczki, glony itp. Jeśli masz ciemniejszą, brudną lub nawet zieloną wodę, będziesz musiał sięgnąć po mocniejsze środki do walki z zanieczyszczeniami.

Ponadto nie powinniśmy zapominać o czyszczeniu bez chemikaliów i bez chloru, które warto rozważyć ze względu na ich pozytywny i nieszkodliwy wpływ na ludzkie ciało.

Jak i czym możesz wyczyścić swój basen?

cistenie basenu

Czyszczenie basenu chlorem

Chlor jest jednym z najbardziej typowych środków czyszczących wodę w basenie. Dzięki chlorowi możesz bardzo skutecznie wyczyścić basen za pomocą tabletek, które są stopniowo wprowadzane do wody.

Tabletki można umieścić bezpośrednio w wodzie lub użyć dozownika do podawania, w którym można ustawić prędkość rozpuszczania w wodzie.

Jak wyczyścić basen Solinatorem

Solinator działa na zasadzie elektrolizy, która wytwarza naturalny chlor ze słonej wody. Zaletą tego rodzaju chloru jest to, że jest bardzo nieszkodliwy dla wrażliwej skóry. A także nie podrażnia oczu i działa leczniczo na ludzkie ciało. Oprócz tych korzyści Solinator może bardzo dobrze usuwać i czyścić basen z bakterii, ale także z glonów.

Jest to jeden z nowoczesnych sposobów czyszczenia basenów, dzięki któremu unikniesz nieprzyjemnego chloru, a jednocześnie uzyskasz doskonale wyczyszczony basen.

Jak wyczyścić basen jonizatorem

Proces jonizacji jest drugim bardzo skutecznym sposobem oczyszczania wody w basenie. Jonizacja w postaci dozowania jonów srebra i miedzi może skutecznie czyścić i dezynfekować wodę w basenie. Osiągniesz w ten sposób czysty basen i nie czując chloru w wodzie.

Rezultatem działania tego urządzenia wykonującego jonizację jest idealnie czysta woda bez bakterii, osadów, glonów i innych mikroorganizmów.

Jak wyczyścić basen z zielonej wody?

Przede wszystkim musisz zmierzyć pH wody w basenie (jej wartość nie powinna być niższa niż 6,8 i wyższa niż 7,4 pH). W zależności od tego jak duży jest problem, będziesz potrzebować pewnej ilości glonobójczego środka (ilość glonobójczego środka, której będziesz potrzebować, można znaleźć na opakowaniu produktu, pamiętaj żeby zawsze czytać instrukcję).

Zastosuj środek glonobójczy do basenu i pozostaw go przez co najmniej 24 godziny. Po tym czasie woda powinna stracić zielony kolor. Jeśli nadal masz glony w basenie. Możesz je usunąć flokulantem.

wyczyścić basen z rdzawej wody

Jak wyczyścić basen z glonów?

Flokulant, podobnie jak środek przeciw glonom, nakłada się zgodnie z objętością basenu – sprawdź instrukcję na produkcie. Niech flokulant działa całą noc, podczas której glony w basenie opadną na jego dno.

Następnego dnia użyj odkurzacza do basenu, aby dokładnie wessać glony, które opadły na dno. Pamiętaj aby całą wodę z odkurzacza wylać do ścieku a nie do basenu.

Czyścimy basen bez chemii

Jeśli nie jesteś fanem chemicznych środków czyszczących, możesz sięgnąć po lampę UV lub wyczyścić basen ręcznie za pomocą siatki i odkurzacza do basenu.

Ze względów zdrowotnych, takich jak alergie lub wrażliwa skóra, zalecane są metody niechemiczne jako odpowiednia alternatywa dla chloru i podobnym środkom.

Jak wyczyścić basen lampą UV

Jeśli chcesz uniknąć chemicznych środków czyszczących, czyszczenie basenu lampą UV jest zdecydowanie najlepszą opcją dla ciebie.

Lampa UV może bardzo skutecznie czyścić i dezynfekować wodę w basenie dzięki promieniowaniu ultrafioletowemu. Jest to bardzo bezpieczna i nieszkodliwa metoda czyszczenia, dzięki której można stosunkowo szybko usunąć wszystkie grzyby, pleśń i glony oraz bakterie, które osiadły w basenie.

Jak wyczyścić basen odkurzaczem

W przypadku dużych zanieczyszczeń wody, chlor nie pomoże, będziesz musiał wyczyścić basen środkiem do czyszczenia basenu.

Zaleca się czyszczenie basenu odkurzaczem przynajmniej raz w tygodniu. Oprócz odkurzania zdecydowanie należy ręcznie wyczyścić basen za pomocą szczotki i siatki, aby usunąć większe zanieczyszczenia.

Jeśli chcesz uniknąć regularnego czyszczenia basenu odkurzaczem, musisz kupić automatyczne filtry, które zrobią to za Ciebie.

Jak wyczyścić basen odkurzaczem

Jak utrzymujesz czystość wody w basenie?

Aby utrzymać czystą wodę w basenie, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym unikniesz niepotrzebnej pracy, a dodatkowo nie stracisz czasu na czyszczenie basenu:

  • Regularnie sprawdzaj twardość wody w basenie, która nie powinna być wyższa niż 18 ° N.
  • Upewnij się, że ściany i dno basenu są zawsze czyste bez żadnych osadów.
  • Jeśli zauważysz, że w basenie osadzają się grubsze zabrudzenia, natychmiast wyczyść je za pomocą środka do czyszczenia basenu.
  • W walce z glonami opłaca się inwestować w specjalne preparaty przeciwko nim.
  • W przypadku posiadania filtracji piaskowej w basenie, należy starać się utrzymywać wypełnienie filtra w czystości. Dlatego Zaleca się wymieniać filtr co najmniej raz na 1-2 lata.
  • Regularnie monitoruj pH wody.
  • Pod koniec sezonu nie zapomnij odpowiednio „zimować” wodę w basenie (czysta woda o odpowiednim pH).

Czy masz jakieś sprawdzone wskazówki, porady i samouczki dotyczące czyszczenia basenu? Doradź również innym w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button