Jak wyczyścićOgród

Jak wyczyścić płytki?

Chcesz wyczyścić płytki, ale nie wiesz, jak to zrobić? Płytki w domu można czyścić kilkoma środkami czyszczącymi, takimi jak ocet lub soda oczyszczona. Inne środki czyszczące będą musiały być użyte do czyszczenia płytek zewnętrznych, takich jak kostka brukowa lub podłoga patio. W następnych wierszach omówimy zatem kilka klasycznych środków do czyszczenia domu, za pomocą których można stosunkowo szybko i łatwo wyczyścić podłogę, a także kilka wskazówek dotyczących czyszczenia różnych rodzajów płytek. Więc jak wyczyścić płytki?

Jak wyczyścić płytki

Jak wyczyścić płytki?

Czyszczenie płytek różni się w zależności od rodzaju podłogi (czy to płytek kuchennych, marmuru czy kostki brukowej). A także od rodzaju zabrudzenia (smaru, oleju lub cementu). Dlatego do czyszczenia podłogi mogą być zalecane różne metody i procedury.

Jak wyczyścić płytki octem

Jeśli chcesz wyczyścić płytki kuchenne z pozostałości, tłuszczu lub osadów, możesz spróbować octu wraz z gorącą wodą. Wymieszaj pół szklanki octu i wiadro wody, aby dokładnie wytrzeć całą podłogę.

Następnie użyj detergentu lub po prostu czystej gorącej wody, aby pozbyć się resztek octu i nieprzyjemnego zapachu octu.

Rezultatem powinna być czysta podłoga, wolna od tłuszczu i osadów (jednak ocet nie jest zalecany do czyszczenia marmurowej podłogi).

Jak wyczyścić płytki amoniakiem

Podczas czyszczenia podłogi w łazience (szczególnie jeśli masz w niej pleśń) amoniak może pomóc w czyszczeniu tej powierzchni. Przede wszystkim o dobrej wentylacji pomieszczenia podczas stosowania amoniaku. Pamiętaj, aby nosić gumowe rękawiczki do czyszczenia podłogi za pomocą amoniaku.

Wymieszaj amoniak z wodą w małym pojemniku (użyj tej samej ilości wody i amoniaku), a następnie nałóż roztwór na obszary z pleśnią lub innym brudem.

Następnie dokładnie wyszoruj obszar szczotką, a na koniec opłucz czystą wodą.

Czyszczenie płytek sodą oczyszczoną

Jak wyczyścić płytki?

Soda oczyszczona może pomóc w czyszczeniu szczelin w podłodze, fug lub może usunąć nieprzyjemne zapachy, które możesz mieć w domu związane z podłogą.

Do czyszczenia podłogi potrzebna będzie pasta składająca się z sody oczyszczonej i zwykłej wody. Nałożyć pastę za pomocą małej szczotki, pędzla lub szczoteczki do zębów na szczeliny w podłodze i pozostawić na co najmniej 30 minut. Następnie wyczyść szczeliny czystą wodą, aby nie pozostała w nich pasta.

 

Czyszczenie płytek i podłogi na tarasie lub patio

Podłoga na tarasie może często brudzić się z powodu czynników naturalnych, takich jak deszcz, pyłki i kurz, lub dzięki ludziom np. podczas grilla. Wtedy to oleje, smary lub plamy mogą się dostać na płytki.

Aby wyczyścić płytki na tarasie, zaleca się najpierw dobrze umyć podłogę myjką wysokociśnieniową, aby usunąć najgrubsze zabrudzenia. Pozostaw podłogę do wyschnięcia i możesz rozpocząć intensywniejsze czyszczenie.

Niektóre z powyższych metod mogą pomóc w oczyszczeniu tłuszczu lub możesz kupić środek do czyszczenia patio. W takim przypadku postępuj zgodnie z instrukcjami na produkcie.

W przypadku podłogi, na którą rozlano chemikalia, takie jak aceton lub rozpuszczalnik, zaleca się dokładne przeszlifowanie desek papierem ściernym. A dopiero potem rozpoczęcie czyszczenia desek. Na koniec nie zapomnij ponownie dokładnie umyć cały taras czysta wodą.

Jak wyczyścić kostkę brukową

Kostka brukowa narażona jest na różne warunki atmosferyczne w postaci deszczu, śniegu kurzu, trawy, chwastów itp.

Podczas czyszczenia kostki brukowej ważne jest, aby najpierw ręcznie usunąć wszystkie rośliny, które z niej wyrastają i dokładnie zamieść całą powierzchnię kostki brukowej.

Następnie możesz przygotować roztwór złożony z ciepłej wody i wybielacza, który nałóż na cały obszar kostki brukowej. Rozprowadź dobrze roztwór za pomocą szczotki, aby roztwór dostał się również do przestrzeni miedzy kostką brukową. Niech roztwór działa przez chwilę.

Na koniec wystarczy przepłukać całą kostkę brukową czystą wodą, sprawdzić wynik lub dodać piasek do szczelin w kostce brukowej.

Jak wyczyścić podłogę?

Jak wyczyścić płytki z kleju?

Czyszczenie płytek z kleju może być nieco bardziej skomplikowanym zadaniem. Klej nie zawsze jest łatwy do wyczyszczenia. Często zależy to od rodzaju kleju i powierzchni, na której osadził się klej. Najprostszym sposobem czyszczenia jest zeskrobanie kleju żyletką. Jest to stosunkowo trudny proces, ale w większości przypadków działa.

Jeśli żyletka nie działa, możesz wypróbować kombinację CIF, drutu, noża i gąbki. Po prostu spryskaj CIFem klej, pozwól mu działać przez chwilę, a następnie zacznij skrobać klej nożem i drutem.

Jeśli ci się powiedzie, w końcu użyj gąbki do czyszczenia powierzchni. Jeśli masz większy obszar zabrudzony, możesz rozważyć zakup uniwersalnego środka do czyszczenia przemysłowego lub środka do czyszczenia podłóg, który służy do czyszczenia podłogi zabrudzonej zaprawą.

Jak wyczyścić kostkę brukową z cementu?

Podczas czyszczenia kostki brukowej należy zwrócić uwagę na rodzaj nawierzchni, ponieważ niektóre (takie jak betonowe) dają się czyścić łatwiej niż na przykład kostka brukowa.

W wielu przypadkach może pomóc konwencjonalny zmywacz do paznokci, powszechnie dostępny w drogeriach lub lakierniach.

Wystarczy wymieszać zmywacz z wodą zgodnie z instrukcją, a następnie nałożyć go na nawierzchnię i pozostawić na chwilę. Potem dobrze wyszorować ponownie obszar i na koniec dokładnie spłukać czystą wodą.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button