Jak wyczyścić

Jak wyczyścić zamszowe buty?

Każdy dumny właściciel zamszowych butów zna niepokój i strach, gdy patrzy na swoje buty i widzi na nich plamę. Oto jak wyczyścić zamszowe buty są łatwym procesem jak w przypadku klasycznych materiałów. Często nawet możesz bardziej uszkodzić buty, niewłaściwie je czyszcząc. Odpowiadamy więc jak wyczyścić zamszowe buty?

Jak wyczyścić zamszowe buty

Czym jest zamsz?

Zamsz na obuwiu to szlifowana górna warstwa skóry. Zasadniczo proces produkcyjny tworzy powierzchnię, która jest tak charakterystyczna dla zamszowych butów (ani zbyt szorstka, ani bardzo cienka).

Zamsz jako taki jest bardzo, bardzo wrażliwy na płyny, kurz, wilgoć lub glinę. Dlatego noszenie zamszowych butów jest delikatną sprawą, ponieważ bardzo łatwo je zabrudzić.

Noszenie zamszu wymaga przede wszystkim dobrej pielęgnacji naszych butów.

Jak wyczyścić zamszowe buty?

Zapobieganie i dbanie o zamszowe buty jest sprawą najwyższej wagi

Jako środek ostrożności, należy unikać wszelkich złych warunków podczas noszenia takich butów, więc unikać miejsc takich jak lasy, łąki, wilgotne miejsca lub błotniste ścieżki.

Ponadto buty należy zaimpregnować specjalnym zamszowym środkiem ochronnym natychmiast po zakupie zamszowych butów.

Instrukcje, jak prawidłowo i szybko czyścić zamszowe buty

Czyszczenie zamszowych butów może być bardzo prostym procesem lub odwrotnie, bardzo skomplikowanym procesem. Zależy to głównie od rodzaju zanieczyszczenia.

W większości przypadków, gdy po prostu zabrudzisz buty, gdy nosisz je na zewnątrz, wystarczą proste metody, ale w niektórych przypadkach będziesz musiał sięgnąć (lub kupić) środki do czyszczenia zamszu.

Czyszczenie zamszowych butów po deszczu

Często zdarza się, że właściciele zamszowych butów nie zwracają uwagi na pogodę i kończą w mokrych butach które niszczą się z czasem.

Jeśli był to tylko lekki deszcz i nie zanieczyściłeś zamszowych butów w znaczący sposób, wystarczy owinąć je gazetą (również wypchać je papierem w środku) i pozwolić im dobrze i dokładnie wyschnąć w temperaturze pokojowej.

Sprawdź buty po wyschnięciu. Jeśli zobaczysz na nich plamy po deszczu, możesz je umyć do sucha (wystarczy miękka szczotka) lub umyć gorącą parą, a w skrajnych przypadkach możesz użyć bardzo delikatnego mydła.

Jak wyczyścić zamszowe buty z błota

Jeśli źle postąpiłeś i skończyłeś zabłoconymi zamszowymi butami – nie rozpaczaj. Zamszowe buty można nadal wyczyścić bez żadnych problemów.

Buty czyść tylko do sucha miękką szmatką lub szczotką. Wyczyść lekko buty, aby pozbyć się z nich błota.

Czyszczenie zamszowych butów z plam

Jeśli masz plamy na zamszowych butach, których nie można prać w zwykły sposób, musisz zastosować środki czyszczące. Jak choćby bardzo delikatne mydło lub może być konieczne zakupienie specjalnych zamszowych środków czyszczących.

Ponadto  do czyszczenia butów nadaje się miękka szczotka. Podczas czyszczenia wykonuj ruchy szczotki w brudnych miejscach żeby nie rozetrzeć brudu po całym bucie.

Uważaj, aby nie uszkodzić butów.

czyszczenie zamszowych butów

Kilka wskazówek dotyczących czyszczenia zamszowych butów

  • W przypadku większych zabrudzeń należy użyć gumy do zamszu, aby delikatnie usunąć grubsze zabrudzenia z butów.
  • W niektórych ekstremalnych przypadkach, gdy zamszowe buty są naprawdę brudne, pomoże niewielka ilość amoniaku
  • Powinieneś impregnować buty regularnie, przynajmniej raz w tygodniu.

Czy te wskazówki i porady zadziałały, jak wyczyścić zamszowe buty? Daj nam znać w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button