Jak wyczyścić

Jak wyczyścić gumę do żucia?

Guma do żucia jest czasem naprawdę uciążliwym problemem, szczególnie jeśli utknie we włosach lub na ulubionych ubraniach. Usunięcie jej może czasem być bardzo skomplikowanym i trudnym procesem. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych procedur, za pomocą których stosunkowo łatwo i skutecznie możesz usunąć gumę do żucia z ubrań, włosów i tekstyliów. Sprawdź więc jak wyczyścić gumę do żucia?

Jak wyczyścić gumę do żucia

Czyszczenie gumy z włosów

Od czasu do czasu może ci się przydarzyć nieszczęście w postaci gumy do żucia we włosach. W niektórych przypadkach to naprawdę koszmar, ponieważ być może będziesz musiał obciąć włosy.

Zanim jednak pomyślisz o takim, scenariuszu, przeczytaj poniższe metody jak wyczyścić gumę do żucia.

Jak i czym wyczyścić gumę do żucia z włosów?

Olej roślinny

Olej roślinny (lub oliwa z oliwek) może być dość skutecznym (a szczególnie naturalnym) środkiem do usuwania gumy do żucia, która niestety utknęła we włosach.

Nałóż niewielką ilość oleju na dłoń, którą stopniowo wmasowujesz w dotknięty obszar gumą do żucia. Po nałożeniu oleju pozwól mu działać przez co najmniej godzinę.

W tym czasie guma do żucia powinna być stopniowo uwalniana z włosów. Powtórzyć w razie potrzeby.

Coca-cola

Coca-cola to cudowny napój, którego można użyć do usunięcia niewiarygodnie dużej ilości rzeczy. W takim przypadku może również poradzić sobie z gumą do żucia we włosach.

Usunięcie gumy do żucia za pomocą Coca-coli jest stosunkowo łatwe: wlej trochę Coca-coli do małego pojemnika i zanurz w nim pasmo włosów z gumą do żucia na kilka minut (około 10 minut). Dzięki działaniu Coca-coli guma do żucia powinna być znacznie łatwiejsza do usunięcia.

W razie potrzeby pozostaw włosy na dłużej zanurzone w Coca-coli lub powtórz proces.

Jak wyczyścić gumę do żucia?

Sok cytrynowy

Czy wiesz, że możesz również użyć soku z cytryny na gumę we włosach? Jeśli powyższe metody nie pomogły, koniecznie wypróbuj cytrynę.

Wyciśnij 1 cytrynę w małym pojemniku i wymieszaj sok z niewielką ilością wody. Następnie wlej płyn do rozpylacza, za pomocą którego spryskasz dotknięty obszar włosów gumą do żucia.

Pozwól sokowi działać przez chwilę i spróbuj przeczesać włosy (wraz z gumą do żucia) grzebieniem. Jeśli to konieczne, możesz zanurzyć pasmo włosów gumą do żucia bezpośrednio w pojemniku z sokiem z cytryny zamiast użyć rozpylacza.

 Jak wyczyścić gumę do żucia z ubrań

Podobnie jak w przypadku włosów, guma do żucia na ubraniach jest wyjątkowo nieprzyjemnym wydarzeniem, ponieważ po prostu będziesz musiał wyrzucić swoje ubrania w przypadku takiego zdarzenia.

Ale zanim to zrobisz, wypróbuj te tradycyjne (ale także mniej tradycyjne) metody, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak i czym wyczyścić gumę do żucia z twoich ubrań

Zamrażalnik

Najbardziej tradycyjnym (i jednocześnie najłatwiejszym) sposobem na usunięcie gumy balonowej ze spodni, dżinsów lub innych tekstyliów jest zamrożenie gumy balonowej. Po prostu włóż ubrania, do których przyczepiła się guma do żucia, w zamrażarce i pozwól gumie „zamarznąć” przez około 1-2 godziny.

Z powodu mrozu guma do żucia na ubraniach powinna stwardnieć tak bardzo, że można ją łatwo zeskrobać nożem lub innym ostrym przedmiotem.

Jeśli nie udało ci się za pierwszym razem, zostaw gumę do żucia z ubraniami w zamrażarce na dłużej i powtórz cały proces. Jeśli na spodniach pozostały resztki gumy do żucia, których nie można łatwo zeskrobać, można użyć taśmy samoprzylepnej, którą zbierze resztki gumy do żucia i po prostu „odkleja” gumę do żucia.

Oczywiście nie zapomnij wyprać ubrania w pralce po usunięciu gumy do żucia.

Kostki lodu

Jeśli nie możesz włożyć ubrań do zamrażarki, możesz także wypróbować kostki lodu (lub możesz użyć zamrożonej torebki z warzywami lub innego zamrożonego przedmiotu). Którą umieścisz na powierzchni z gumą do żucia i pozwól jej oddziaływać przez około 10-20 minut. Przy użyciu kostki lodu, możesz również wytrzeć gumę do żucia, aż guma do żucia stwardnieje.

Gumę do żucia można znacznie łatwiej usunąć po stwardnieniu lub użyć do usunięcia noży.

Użyj taśmy samoprzylepnej lub miękkiej szczotki, aby usunąć wszelkie pozostałości gumy do żucia, które mogą pozostać na spodniach (lub innym ubraniu).

Jak wyczyścić gumę do żucia kostkami lodu

Gorąca woda

Jeśli nie możesz usunąć gumy do żucia przez ochłodzenie lub zamrożenie, możesz ją usunąć w odwrotny sposób. Zanurz materiał, na którym guma do żucia przylgnęła w pojemniku z gorącą wodą i zacznij usuwać gumę do żucia z tkaniny za pomocą szczotki.

W takim przypadku większość gumy do żucia powinna być stosunkowo łatwa do usunięcia, ale w przypadku resztek trzeba dobrze wysuszyć ubrania i spróbować usunąć na sucho.

Alkohol

Alkohol może być bardzo przydatnym środkiem do usuwania gumy do żucia, zwłaszcza jeśli jest to stosunkowo delikatny element ubioru, którego nie chciałbyś zamrażać ani gotować w gorącej wodzie. W takim przypadku nałóż odrobinę alkoholu na szmatkę i użyj go, aby nanieść alkohol na dotknięty obszar gumą do żucia.

Następnie pozwól alkoholowi działać na gumę do żucia przez około 10–25 minut, a na końcu usuń go nożem lub szpachelką.

Benzyna techniczna

Benzyna techniczna jest nieco bardziej drastyczną metodą usuwania gumy do żucia, ale jeśli nie możesz jej usunąć innymi metodami, powinieneś użyć tejże benzyny.

Zanim zaczniesz stosować benzynę techniczną do czyszczeni gumy do żucia (a tym samym również do odzieży). Upewnij się, jak substancja zareaguje na benzynę techniczną. Aby to zrobić, nałóż bardzo niewielką ilość benzyny technicznej na kawałek tkaniny. Najlepiej na wewnętrznej części ubrania lub na wewnętrznym brzegu tkaniny – krótko mówiąc, w miejscach, gdzie nic nie będzie widoczne w przypadku złej reakcji. I poczekaj, aż tkanina zareaguje.

Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, nałóż odrobinę benzyny technicznej na szmatkę i użyj jej do wcierania gumy do żucia.

Guma do żucia powinna stopniowo opadać pod wpływem benzyny technicznej.

Żelazko

Guma do żucia to stary i sprawdzony sposób na usunięcie jej.

Najpierw umieść kawałek papieru (gazetę, papier lub coś podobnego) na ubraniach. Do których przyczepiła się guma do żucia, i zacznij prasować te miejsca żelazkiem. Po chwili guma do żucia powinna przykleić się z dżinsów lub spodni bezpośrednio do papieru.

Nigdy jednak nie prasuj ubrań gumą bez papieru, w takim przypadku istnieje ryzyko, że guma przylgnie bezpośrednio do stopy żelazka.

Zmywacz do paznokci

Zmywacz do paznokci jest podobny do benzyny technicznej, bardzo drastycznej substancji chemicznej, której nie zawsze można nakładać na tekstylia. Dlatego jeśli jest używany do usuwania gumy do żucia. To upewnij się na małym kawałku odzieży (wewnętrzna strona rąbka, spód ubrania itp.), Jak zareaguje substancja.

Jeśli wszystko wydaje się być w porządku. To nałóż niewielką ilość zmywacza do paznokci na kawałek tkaniny i użyj go, aby kilkakrotnie przetrzeć gumę do żucia. Po pewnym czasie guma do żucia powinna odpaść od materiału.

Jeśli na ubraniach pozostały małe kawałki gumy do żucia, użyj miękkiej szczoteczki do zębów.

Masło orzechowe

Masło orzechowe może być zaskakująco skutecznym środkiem do usuwania gumy do żucia. W niektórych przypadkach można go również stosować na włosy. Ale lepiej będzie, jeśli wolisz go używać do usuwania gumy do żucia z ubrań.

Wystarczy nałożyć dużą ilość masła orzechowego bezpośrednio na gumę do żucia i dokładnie „wmasować”. Po kilku minutach guma do żucia powinna szybko i łatwo odkleić się.

Zwróć uwagę, że po maśle orzechowym będziesz miał tłustą plamę na ubraniach, więc nie zapomnij dokładnie uprać ubrania po usunięciu gumy do żucia.

Jak wyczyścić gumę masłem orzechowym

Kilka wskazówek, jak usunąć gumę balonową

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa i ryzykujesz wyrzuceniem ubrań (niestety w przypadku włosów obetnij okolicę). Wypróbuj przynajmniej ostatnie wskazówki, które mogą ci pomóc:

  • Taśma dywanowa może pomóc usunąć gumę z dywanów lub sof. Po prostu przyklej go do dotkniętego obszaru i mocno pociągnij. Powtórz procedurę kilka razy, a guma do żucia powinna zniknąć.
  • Suszarka może być używana nie tylko do włosów, ale także do gumy do żucia. Podgrzej gumę do żucia do wyższej temperatury i spróbuj ją usunąć.
  • WD-40 jest jednym z bardziej agresywnych i nieprzyjemnych sposobów do usuwania gumy do żucia. Jeśli jednak nie masz wyboru, nałóż WD-40 na gumę do żucia przyklejoną do włosów. Wystarczy spryskać WD-40 gumę i dokładnie rozczesać włosy. Dokładnie umyj włosy natychmiast po jej usunięciu. Nie pozostawiaj WD-40 na włosach dłużej niż to konieczne.

Wyczyszczenie gumy do życia jest samo w sobie procesem złożonym, a w każdym razie metody jej usuwania mogą być różne. Jesteśmy jednak głęboko przekonani, że powyższe metody pomogły ci w walce z gumą do żucia.

Jakie masz metody i procedury usuwania gumy? Czy masz swoje tajne wskazówki, które już usunęły gumę do żucia?

Napisz do nas o swoich doświadczeniach w komentarzach pod tym artykułem!

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button