Jak wyczyścić

Jak wyczyścić skórę?

Czy zabrudziłeś skórzaną torebkę, kanapę lub skórzaną kurtkę i nie masz pojęcia, jak wyczyścić skórę? Oczyszczanie skóry wymaga pewnej cierpliwości i wiedzy, ponieważ każdy rodzaj skóry wymaga nieco innej metody pielęgnacji i oczyszczania. To samo dotyczy materiałów takich jak skóra ekologiczna lub eko-skóra. W przypadku niektórych elementów skórzanych wystarczy użyć klasycznych środków czyszczących w innych trzeba sięgnąć po specjalne produkty. W poniższych wierszach przedstawiamy kilka wskazówek, jak można czyścić skórę, siedzenia ze sztucznej skóry, a nawet materiały, takie jak eko-skóra.

Jak wyczyścić skórę

Instrukcje i procedura jak wyczyścić skórę

Skórę jako materiał na odzież i jako część modnych akcesoriów można podzielić na różne typy i podkategorie.

Zasadniczo różne typy skóry mają pewne wspólne właściwości. Jednak w niektórych przypadkach konieczne jest czyszczenie różnych rodzajów skóry za pomocą różnych środków czyszczących lub metod. 

W zależności od powierzchni skóry, powinieneś również wybrać odpowiednie produkty do czyszczenia(czy to bydlęca, świńska lub skóra konia, skóra cięta, a nawet sztuczna skóra lub sztuczna skóra).

Typy skór można podzielić na:

  • o szlifowanej powierzchni
  • ze szlifowanym spodem
  • lakierowana itp. (Pigment)

Jak wyczyścić skórę?

Jak wyczyścić skórzaną torebkę

Możesz rozpocząć czyszczenie skórzanej torebki za pomocą czystej, mokrej szmatki, aby wytrzeć zabrudzony obszar. Ważną rolę odgrywa czas, więc zacznij czyścić, gdy tylko zauważysz plamę.

Jeśli chodzi o trudniejsze zabrudzenia, będziesz musiał sięgnąć po specjalne pianowe środki czyszczące, które pomogą ci ostrożnie i delikatnie usunąć brud ze skórzanej torebki.

Podczas przechowywania skórzanej torebki ważne jest dokładne wytarcie torebki suchą szmatką po oczyszczeniu brudnego miejsca.

Nigdy nie wystawiaj skórzanej torebki na działanie wysokich temperatur, bezpośredniego światła słonecznego ani nie pozwól jej wyschnąć na grzejniku. Pod żadnym pozorem nie czyść torebki pastą do butów, w takim przypadku praktycznie zdezelujesz skórzaną torebkę.

Jak wyczyścić skórzaną kurtkę

Niestety skórzane kurtki są często podatne na zanieczyszczenia. Jeśli zauważysz smugę lub brud na skórzanej kurtce, zacznij czyścić kurtkę jak najszybciej. Wyczyść tylko brudne miejsce, nie musisz czyścić całej kurtki.

Aby wyczyścić skórzaną kurtkę, potrzebujesz zwykłej czystej wody z detergentem (łagodne mydło) i miękką bawełnianą szmatkę.

Czyść okrężnym ruchem, aż plama zostanie usunięta. Po wyczyszczeniu skórzanej kurtki pozwól czyszczonemu miejscu dokładnie wyschnąć (ale nie w wysokich temperaturach lub w bezpośrednim świetle słonecznym).

Regularnie impregnuj skórzaną kurtkę specjalnymi produktami do skóry i przechowuj w suchym miejscu.

Jak wyczyścić sztuczną skórę

Główną zaletą sztucznej skóry jest to, że jest nieco łatwiejsza w utrzymaniu, a zwłaszcza w czyszczeniu. Jeśli zdecydowałeś się wyczyścić np. biała skóra ekologiczna, można ją praktycznie prać w pralce, nowoczesny materiał skóropodobny z łatwością poradzi sobie ze środkami czyszczącymi w pralce.

Jednak w przypadku starszych lub rzadszych materiałów skóropodobnych należy ostrożnie je czyścić.

Zawsze upewnij się, jaki dokładnie jest to rodzaj sztucznej skóry. W przypadku większych przedmiotów, takich jak fotele ze sztucznej skóry, na fotele lub kanapy, można użyć wody z mydłem wraz z szmatką.

Po prostu ostrożnie wytrzyj zabrudzony obszar i pozwól mu dobrze wyschnąć.

Jak wyczyścić skórę na kanapie?

Jak wyczyścić skórzane siedziska i kanapy

Do czyszczenia skórzanych siedzeń używaj zawsze specjalnych produktów przeznaczonych do skóry. Unikaj innych chemicznych środków czyszczących, ponieważ mogą one uszkodzić skórę na siedzeniu.

Po oczyszczeniu skórzanego siedzenia ważne jest, aby zaimpregnować skórę specjalnym środkiem lub mleczkiem ochronnym, co wydłuży żywotność skóry. W razie niebezpieczeństwa postępuj zgodnie z instrukcjami sprzedawcy lub instrukcją dołączoną do skórzanego siedzenia.

W najgorszym przypadku będziesz musiał skontaktować się z producentem siedziska jakiego środka do czyszczenia należy użyć.

Jak wyczyścić ekologiczną skórę

Czyszczenie i konserwacja skóry ekologicznej jest znacznie łatwiejsza niż zwykłej skóry. Do czyszczenia potrzebujesz tylko ciepłej wody i miękkiej ściereczki do czyszczenia eko-skóry.

Unikaj chemicznych środków czyszczących i produktów, ponieważ uszkodzisz skórę bardziej niż ją oczyścisz. W nagłych przypadkach można użyć delikatnego mydła lub detergentu. Nigdy jednak nie mocz bezpośrednio eko-skóry. Po oczyszczeniu eko-skóry odczekaj, aż powierzchnia dokładnie wyschnie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button