Jak wyczyścić

Jak wyczyścić odpływ?

W tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić odpływ. Postaramy się zaoferować kilka sposobów rozwiązania tego problemu, który czasami występuje w gospodarstwach domowych. Niezależnie od tego, czy odpływ jest tylko śmierdzący, czy całkowicie zatkany, te opcje na pewno Ci pomogą. Poznasz najprostsze rozwiązania z wykorzystaniem rzeczy, które masz w domu, ale także profesjonalne rozwiązania dla bardziej wymagających sytuacji.

Jak wyczyścić odpływ

Zapobieganie zatkania spływu

Najlepszym sposobem na utrzymanie odpływu w czystości jest zapobieganie zanieczyszczeniom. Możesz to łatwo osiągnąć, wlewając cały garnek wrzącej wody do zlewu mniej więcej raz w tygodniu. Odpływy łazienkowe powinny być również regularnie czyszczone z włosów.

Aby być absolutnie pewnym, wlej szklankę octu do odpływu raz w miesiącu i pozwól mu działać przez pół godziny. W ten sposób drenaż nigdy cię się nie zatka.

Jak wyczyścić odpływ pod prysznicem lub wanną?

Odpływy pod prysznicem i wanną zwykle różnią się od innych, takich jak zlew lub zlew kuchenny. Odpływy te różnią się również w zależności od rodzaju, ale zwykle składają się z pokrywki i siatki na odpady. Czasami najlepiej jest znaleźć dokładne instrukcje dotyczące rodzaju prysznica, który masz w domu.

Przed wykonaniem poniższych kroków należy najpierw usunąć siatkę i wyczyścić ją ręcznie. W przypadku innych rodzajów odpływów czasami trzeba odkręcić górną część i wybrać włosy od wewnątrz cienkim, długim przedmiotem.

Podczas tego kroku upewnij się, że ten obiekt nie wpadnie do rury. Następnie możesz rozpocząć dokładne czyszczenie samego odpływu, wykonując czynności opisane poniżej.

Jak wyczyścić odpływ za pomocą octu i sody oczyszczonej?

Najlepsze rozwiązania problemów w domu to te, w których można używać typowych rzeczy, które najprawdopodobniej masz w domu.

Używanie octu i sody oczyszczonej jest nie tylko łatwe, ale także bardzo skuteczne.

Jak wyczyścić odpływ?

Najpierw zagotuj czystą wodę w garnku i wlej ją do odpływu. Następnie wlej około pół szklanki sody oczyszczonej do odpływu i pozostaw na kilka minut.

Następnie wlej tam szklankę octu i szklankę wrzącej wody. Jeśli masz korek, zamknij odpływ i pozwól mieszance działać. W międzyczasie ponownie zagotuj garnek z wrzącą wodą.

Po około 10 minutach możesz wlać wrzącą wodę do ścieku.

Jeśli to nie pomogło, spróbuj powtórzyć ten proces, ale z doświadczenia wiemy, że prawie zawsze działa. Reakcja chemiczna octu i sody oczyszczonej pomoże uwolnić wszystko, co utknęło w odpływie. Ostatnie wlanie do odpływu garnka z wrzącą wodą doskonale zabiera wszystko.

Profesjonalne urządzenia do czyszczenia odpadów

Polecamy środki czyszczące BIO do profesjonalnego czyszczenia odpływów. Nie powinno się wlewać żadnych kwasów do ścieków do innych zastosowań.

BIO lub enzymatyczne środki czyszczące są znacznie bezpieczniejsze, a także bardziej przyjazne dla środowiska niż produkty agresywne.

Korzystając z profesjonalnych produktów, należy dokładnie przestrzegać instrukcji na opakowaniu.

Stosowanie plastikowych narzędzi do czyszczenia odpływów

Jeśli poprzednie wskazówki ci nie pomogły, możesz kupić plastikowe urządzenie czyszczące na potrzeby gospodarstwa domowego. Urządzenia te mają małe wypustki, które pomagają usunąć brud z odpływu. Wszystko, co musisz zrobić, to powoli wepchnąć narzędzie tak głęboko do odpływu, jak to możliwe, a następnie je wyjąć.

Spróbuj to zrobić kilka razy z rzędu lub połącz tę procedurę z jednym z poprzednich kroków.

jak wyczyścić zlew

Zadzwoń do ekspertów od czyszczenia

Jeśli żadna z procedur opisanych w tym artykule nie pomogła, a odpływ nadal jest zatkany, powinieneś poszukać profesjonalnej pomocy. Na pewno znajdziesz w swojej okolicy firmę specjalizującą się w tych działaniach. To najbezpieczniejsze, ale z drugiej strony najdroższe rozwiązanie.

Czy masz jakieś sprawdzone wskazówki, porady babci i instrukcje, jak prawidłowo wyczyścić odpływ? Podziel się z nimi i innymi czytelnikami tego artykułu w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button