Jak wyczyścić

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Każda osoba na świecie, która ma długie włosy, przynajmniej od czasu do czasu dba o siebie i posiada szczotkę do włosów. Więc zna irytujący problem z brudną szczotką pełną włosów, resztek szamponu lub kurzu. Czyszczenie szczotki, jak wszystko inne w gospodarstwie domowym, wymaga pewnej uwagi i troski. Z jednej strony czyszczenie gwarantuje dłuższą żywotność szczotki, z drugiej strony stanowi podstawową higienę. Dlatego w poniższych wierszach omówimy kilka gwarantowanych sposobów, metod i odpowiemy na pytanie jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Szczotkę do włosów można czyścić kilkoma środkami i metodami. Jednak ważne jest, aby określić, jaki to rodzaj włosia, ponieważ każdy typ może wymagać innych działań.

Niektóre klasyczne szczotki są bardzo łatwe w utrzymaniu, inne z droższych materiałów, takich jak naturalne włosie z cienkim drewnianym uchwytem, wymagają delikatniejszych środków czyszczących.

Ponadto zależy to również od rodzaju szczotki. Ponieważ niektóre można czyścić stosunkowo łatwo, ręcznie, inne należy czyścić grzebieniem czy specjalną szczotką itp.

Zobaczmy więc, jakich produktów możesz użyć, jeśli chcesz dobrze wyczyścić szczotkę do włosów, a także jak to zrobić.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów szamponem

Czyszczenie szczotki do włosów szamponem jest jednym z najłatwiejszych sposobów. Na początku użyj grzebienia (lub podobnej metody), aby usunąć wszystkie włosy z włosia (wtedy łatwiej będzie je wyczyścić).

Następnie nałóż niewielką ilość szamponu na włosie, aby rozprowadził się na całej powierzchni (możesz pomóc w czyszczeniu szmatką, gąbką lub pędzlem).

Pozostaw szampon przez co najmniej pół godziny, a na koniec dobrze spłucz szczotką pod strumieniem wody. Po tym działaniu szczotka powinna być idealnie czysta.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów za pomocą octu

Czyszczenie szczotki do włosów za pomocą octu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów pielęgnacji szczotki i działa szczególnie dobrze w przypadku tłustych, brudnych szczotek.

Najpierw zrób skuteczną miksturę w misce (w wystarczająco dużej, aby pomieścić całą szczotkę) z octu jabłkowego i wody (w razie potrzeby możesz również dodać kilka gramów sody oczyszczonej).

Dobrze wymieszaj roztwór i zanurz w nim całą szczotkę na około 30–40 minut. Ocet powinien zadziałać na wszelkie zabrudzenia lub uwalniać cząsteczki kurzu i brudu, które można po prostu spłukać pod silnym strumieniem wody.

Czyszczenie szczotki do włosów sodą oczyszczoną

Przede wszystkim pozbądź się wszystkich włosów (za pomocą grzebienia), które są na szczotce, jest to prawdopodobnie najtrudniejsza część tej metody.

Następnie przygotuj roztwór sody oczyszczonej (kilka łyżeczek stołowych) i wody w misce. Pojemnik powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić całą szczotkę.

Po usunięciu włosów zanurz całą szczotkę w pojemniku i pozwól, aby roztówr pracował przez około 30-40 minut.

Soda powinna usunąć lub uwolnić większość brudu, który może znajdować się na szczotce. Na koniec wyjmij szczotkę i umyj ją dokładnie pod strumieniem zimnej wody, aby nie pozostała na niej woda z sodą. Poczekaj, aż szczotka dokładnie wyschnie, i możesz zacząć z niej korzystać ponownie.

Jak wyczyścić plastikową szczotkę do włosów

Plastikowe szczotki do włosów nie wymagają specjalnej troski ani specjalnych środków. Do czyszczenia użyj dowolnej z powyższych metod czyszczenia.

Na koniec nie zapomnij dokładnie opłukać plastikowej szczotki, aby nie osadzały się na niej żadne cząsteczki detergentów, a na koniec pozostaw dobrze do wyschnięcia po czyszczeniu.

Jak wyczyścić plastikową szczotkę do włosów?

Jak czyścić szczotkę do włosów z naturalnego włosia

Zawsze zaleca się czyszczenie szczotki do włosów z naturalnego włosia tylko detergentami o niskim lub neutralnym pH. W takim przypadku najlepiej będzie użyć delikatnego szamponu, który nakłada się na szczotkę, a następnie bardzo obficie spłukuje.

Naturalne włosie jest wrażliwe na agresywne środki czyszczące (takie jak ocet). Pamiętaj, aby nie myć takiej szczotki mydłem lub innym detergentem.

Na koniec pozwól szczotce dobrze wyschnąć w pomieszczeniu o normalnej temperaturze.

Jak wyczyścić drewnianą szczotkę do włosów

Drewniane szczotki są nieco stylowym dodatkiem w łazience, ale ich wadą jest wrażliwość drewna na środki czyszczące i wodę.

Podczas czyszczenia drewnianej szczotki uważaj, aby nie używać zbyt agresywnych środków czyszczących (takich jak ocet, soda lub mydło) i używaj delikatniejszych środków czyszczących o niskim pH. W przeciwnym razie możesz bardzo szybko uszkodzić drewnianą szczotkę.

Jak czyścić owalną szczotkę do włosów

Owalne szczotki do włosów często mają miękką część, do której przymocowane są szczeciny i które niestety wychwytują cały brud, tłuszcz i wilgoć. W takim przypadku istnieje ryzyko bakterii i brzydkich zapachów.

Do czyszczenia zaleca się ocet lub sodę oczyszczoną (lub ich kombinację). Ważna jest jednak regularna konserwacja szczotki i idealne suszenie włosia szczotki.

jak wyczyścić drewnianą owalną szczotkę do włosów

Kilka wskazówek dotyczących czyszczenia szczotek do włosów

  • Nigdy nie susz szczotki po umyciu na grzejniku. Połóż ją na ręczniku i pozwól jej wyschnąć naturalnie w temperaturze pokojowej
  • W przypadku intensywniejszego czyszczenia szczoteczki do włosów możesz użyć starej szczoteczki do zębów – dzięki niej łatwiej wyszorujesz brudne miejsca na szczotce po nałożeniu detergentu.
  • Przed czyszczeniem każdej szczotki ważne jest, aby najpierw usunąć z niej wszelkie włosy. W tym celu możesz użyć klasycznych mocniejszych grzebieni lub metalowych grzebieni, które są zaprojektowane specjalnie na takie sytuacje.
  • Po umyciu szczotki zawsze pamiętaj o jej dokładnym przepłukaniu pod strumieniem zimnej lub letniej wody. Nie chcesz, aby pozostały na niej resztki po czyszczeniu.

Czy ten artykuł zawierał porady i wskazówki? Czy masz inne sprawdzone porady i samouczki dotyczące czyszczenia szczotek do włosów? Doradzaj innym w komentarzach pod tym artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button