Instrukcji

Jak suszyć kwiaty?

Instrukcje dotyczące suszenia kwiatów w domu

Chcesz dowiedzieć się, jak suszyć kwiaty w domu? W tym artykule dowiesz się, jak przechowywać suszone kwiaty po Walentynkach lub gdy chcesz zachować je w zasięgu wzroku nieco dłużej, nawet jeśli sezon w Twoim ogrodzie właśnie się kończy. Instrukcje dotyczące suszenia kwiatów znajdują się w kolejnych wierszach.

Jak suszyć kwiaty

Suszenie kwiatów na powietrzu

Ten rodzaj suszenia najlepiej sprawdza się w przypadku bukietów z kwiatów o mocnych główkach, takich jak róże czy lawendę.

Jak suszyć kwiaty w domu

W przypadku innych rodzajów kwiatów, takich jak tulipany, gerbery lub niektóre delikatne gatunki, proces ten może nie być tak skuteczny.

W pełni rozwinięte kwiaty mogą stracić płatki podczas procesu suszenia, więc nie trać czasu, czekając, aż urosną do pełnego rozmiaru.

Procedura suszenia jest następująca:

Pozbądź się nadmiaru płatków z kwiatu i przytnij łodygę kwiatu do pożądanej długości (nie więcej niż kilka centymetrów). Aby kwiaty zachowały swój kolor, zaraz po ścięciu należy je ukryć przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Zwiąż ścięte kwiaty gumką, tak aby powstał taki mały bukiecik.

Znajdź ciemne, suche miejsce z dobrą cyrkulacją powietrza (strych, szafa lub nawet kredens). Powieś kwiaty w tym miejscu tak, aby wisiały do góry nogami. Pozostaw kwiaty do wyschnięcia w ten sposób przez około dwa do trzech tygodni, aż będą całkowicie suche.

Gdy kwiaty wyschną, zdejmij je i spryskaj bezzapachowym lakierem do włosów, aby je zabezpieczyć (nie jest to jednak konieczne).

Jak i do czego można wykorzystać suszone kwiaty

Suszone kwiaty mają różne zastosowania, można je umieścić tylko jako dekorację, ale można je również wykorzystać do ozdoby różnych rzeczy, wszystko zależy od wyobraźni.

Jak suszyć kwiaty i lawendęNiezależnie od tego, czy chodzi o jadalne kwiaty, które możesz wykorzystać do dekoracji tortu lub ciasta, czy też do dekoracji stołu podczas imprezy, a nawet do ozdób wielkanocnych lub bożonarodzeniowych, z pewnością znajdziesz odpowiedni akcent, który sprawi, że Twoje dekoracje będą się wyróżniać.

Czy masz jakieś inne wskazówki i sposoby na suszenie kwiatów w domu?

Udziel porad innym w komentarzach pod artykułem.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button