Związki

Strach Przed Odrzuceniem – Jak Go Pokonać?

Dlaczego większość mężczyzn boi się odrzucenia ze strony kobiet?

Ja powiem Ci, co musisz zrobić, żeby pokonać go raz na zawsze. Jeśli chcesz zapomnieć o strachu przed odrzuceniem, to musisz koniecznie przeczytać ten artykuł.

Strach Przed Odrzuceniem – Jak Go Pokonać

Pytanie od czytelnika

Cześć,

Piszę do Ciebie, ponieważ mam ogromny problem. Nie mogę przełamać strachu przed odrzuceniem i boję się podchodzić do nieznajomych dziewczyn. Próbowałem nie raz zacząć rozmowę, ale mój strach przed odrzuceniem jest silniejszy. Zawsze w ostatniej chwili się wycofuje, bo lęk przed odrzuceniem jest ode mnie silniejszy. Wtedy zaczynają mi się trząść ręce, nie wiem co mam powiedzieć lub jak poderwać dziewczynę i zawsze rezygnuję.

Zawsze kiedy idę na imprezę, to mam zamiar podejść do jakieś dziewczyny i pogadać z nią, ale zawsze przeszkadza mi strach przed odrzuceniem i jeszcze nie udało mi się z żadną porozmawiać. Nie chcę stać się podrywaczem, który codziennie umawia się z inną dziewczyną, ja po prostu chce znaleźć dziewczynę, która mnie pokocha na całe życie. Czy jest jakaś metoda, żeby nie odczuwać strachu przed odrzuceniem?

Czekam niecierpliwie na Twoją odpowiedź, mam nadzieje, że będziesz wstanie mi pomóc.

Vitaliy 21, Katowice

Odpowiedź

Już nie raz pytałem różnych facetów, czego się najbardziej boją.

Najczęściej odpowiadają mi w ten sposób:

Boję się do niej podejść, bo mam lęk przed brakiem akceptacji, sam nie wiem co by się stało, gdyby ona mnie nie chciała.

Obawiam się, że nie będę wiedział, co mam jej powiedzieć i mam strach przed odrzuceniem.

Mam lęk przed odrzuceniem, boje się, że powiem coś głupiego i ona będzie się ze mnie śmiała.

Czy widzisz, że te wszystkie odpowiedzi mają ze sobą coś wspólnego?

Powiem Ci, co ja widzę czytając te odpowiedzi.

Wszystkie te odpowiedzi pokazują, że mężczyźni boją się kontaktów z kobietami. To jest taki strach przed odrzuceniem.

Tak się składa, że ten strach przed odrzuceniem, to jest tylko twój wytwór wyobraźni.  Te obawy nie są warte Twojej uwagi, są zupełnie nieistotne. To wszystko jest w Tobie, ten strach przed odrzuceniem wynika z Twojego dzieciństwa. Gdybyś dzisiaj nic nie pamiętał z wcześniejszych lat nie miałbyś strachu przed odrzuceniem, gwarantuje Ci to.

Pozwól, że zadam CI jedno, ale za to bardzo ważne pytanie.

Co jest głównym powodem tego, że boisz się odrzucenia i nie masz najlepszych kontaktów z kobietami?

Jeśli jeszcze nie odkryłeś jaka jest odpowiedz, to pozwól, że ja Ci powiem, co na ten temat myślę od dawna.

Uważam, że to są wszystko tylko Twoje urojenia.

Tak jak Ty sam widzisz siebie, tak postrzega Cię cały świat. Jeśli kobieta widzi, że masz strach przed odrzuceniem, to Cię odrzuci.

Jeśli czujesz, że jesteś mało atrakcyjny i interesujący, że brak Ci poczucia humoru oraz pewności siebie to każda kobieta odbierze Cię właśnie jako takiego faceta. Uzna, że jesteś niegodny jej uwagi i Twój lęk przed brakiem akceptacji stanie się czymś realnym.

Ale nie martw się, mam dla Ciebie dobre wiadomości.

Strachu Przed Odrzuceniem Można Się Skutecznie Pozbyć

Aby wiedzieć jak wszystko zmienić musisz przeczytać poniższe rady:

  1. Musisz zdecydować się na zamianę i przyrzec przed sobą, że zrobisz wszystko, żeby zapomnieć co to jest strach przed odrzuceniem.
  2. Musisz nauczyć się być pewnym siebie.
  3. Musisz się nauczyć jak wewnętrznie, swoim charakterem zainteresować kobietę.

Te 3 wymienione wyżej rady są ze sobą ściśle powiązane. Mają Ci pomóc zapomnieć co to jest lęk przed odrzuceniem. Jeśli zrobisz wszystko to, co Ci tu poradzę, to Twój strach przed brakiem akceptacji zniknie raz na zawsze i to w bardzo krótkim czasie.

Pierwsze co musisz zrobić, to przyrzec sam przed sobą, że dokonasz zmian. Musisz obiecać sobie, że nie poddasz się dopóki nie osiągniesz sukcesu i nie pokonasz strachu przed odrzuceniem.

Pewnie zdajesz sobie sprawę, że dotrzymać takiej obietnicy nie jest wcale takie łatwe.

Musisz znaleźć kogoś, komu powiesz o swojej obietnicy i kto będzie motywował Cię do tego, żeby ją spełnić. Przecież dążysz do tego, żeby nie wiedzieć i zapomnieć, co to jest strach przed odrzuceniem.

Powiedzmy, że umówiłeś się z kolegą do klubu. Zanim wejdziecie na imprezę powiedz mu, że masz zamiar porozmawiać dzisiaj z 5 dziewczynami. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić, bo powstrzyma Cię strach przed odrzuceniem, to dasz mu 100 zł.

Ta kara zmotywuje Cię do tego, żeby jednak zrobić wszystko i pozbyć się lęku przed odrzuceniem.

Następne co musisz zrobić, to nauczyć się jak podrywać i uwodzić kobiety. Jeśli już to opanujesz będziesz wiedział, co i kiedy powiedzieć dziewczynie, żeby była Tobą zainteresowana i uważała Cię za atrakcyjnego faceta. To pozwoli Ci pozbyć się strachu przed odrzuceniem.

Rozumiesz do tej pory, co próbuję Ci przekazać?

Będziesz miał odwagę podejść do każdej dziewczyny i Twój lęk przed odrzuceniem zniknie. Będziesz potrafił zainteresować sobą każdą dziewczynę. Bez żadnych wyjątków.

Będziesz też mógł zdobyć wymarzoną dziewczynę na stałe. I wybierzesz sobie taką, która będzie Ci się najbardziej podobała. I strach przed odrzuceniem w niczym Ci nie przeszkodzi.

Inaczej mówiąc prawda jest taka:

Jeśli chcesz zdobyć wymarzoną kobietę i pozbyć się strachu przed odrzuceniem, to musisz mieć w sobie wszystkie te cechy, które pociągają kobiety. Musisz umieć wzbudzić w nich zainteresowanie.

Musisz stać się najlepszą wersją siebie.

JAKK

Redakcja JAKK.pl składa się z zespołu autorów, którzy starają się pisać jak najlepsze artykuły, które mogą ci pomóc i doradzić. Chcemy dać Ci różne wskazówki i inspiracje do codziennego życia. Szczególnie interesują nas takie tematy, jak gospodarstwo domowe, muzyka, jazda na rowerze, sport, oszczędzanie pieniędzy, gotowanie i przepisy kulinarne.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button