Związki

Nieśmiałość W Stosunku Do Kobiet – Jak Ją Pokonać?

Istnieje osiem sposobów przeznaczonych dla mężczyzn, które są w stanie zmniejszyć nieśmiałość odczuwaną przy próbie nawiązania kontaktu z dziewczyną (niekoniecznie pierwszego).

Nieśmiałość W Stosunku Do Kobiet – Jak Ją Pokonać

Jeśli chcesz je poznać, ten poradnik jest dla ciebie. Warto skorzystać z niego szczególnie w przypadku, gdy na widok dziewczyny odczuwasz paraliżujący lęk, stajesz się nerwowy, a dodatkowo te wrażenia mocno ograniczają Twoje możliwości. Po przyswojeniu ośmiu podanych niżej sposobów, już nigdy więcej nieśmiałość nie utrudni Ci poznania fajnej kobiety!

Mężczyźni to „silna płeć”, a mimo to często okazują się nieśmiali w stosunku do przedstawicielek płci pięknej. Zapewne dotyczy to również ciebie i z pewnością chcesz coś z tym zrobić.

Problem, jaki tworzy nieśmiałość, jest tak poważny, że przyznaje się do niego sporo facetów. Nieśmiałość odczuwana na widok pięknej dziewczyny, co do której nasze uczucia są zbliżone do jednoznacznych, potrafi wszystko zepsuć. Tak naprawdę boimy się jak wypadniemy, czy kobieta nie odrzuci nas w chwili, kiedy tylko zdecydujemy się do niej podejść.

Obawiamy się śmiechu, lekceważącego odebrania naszej sympatii. Co więcej, nieśmiałość daje o sobie znak nie tylko w chwili inicjacji rozmowy z kobietą, ale już na samą myśl o tym. Wtedy towarzyszą nam ogromne zdenerwowanie, łomot w klatce piersiowej, odczucie rosnącej temperatury, a do głowy przychodzą liczne scenariusze – oczywiście odnoszące się do naszej klęski.

Przyczyną odczuwanej nieśmiałości jest strach, natomiast strach, który odczuwamy przy spotkaniu z dziewczyną, może mieć wpływ na całe nasze życie. Raz doświadczywszy siły tego wrażenia, możemy stać się nieśmiali już na zawsze. Tak jest – nieśmiałość to problem.

Pozbądź się go natychmiast. Zapewne zauważyłeś, że przez to jest Ci znacznie trudniej zachowywać się normalnie na co dzień, nie możesz poznać tej jedynej kobiety oraz nie wiesz jak poderwać dziewczynę choć bardzo tego chcesz, stajesz się coraz mniej pewny siebie i w ogóle wszystko jest niezwykle skomplikowane.

Na szczęście problemy są po to, by je rozwiązywać. Masz szanse sprawić, by nieśmiałość zniknęła całkowicie z Twojego życia. W tym celu zostało opracowane powyższych osiem sposobów, więc jeśli będziesz się do nich stosować, możesz w krótkim czasie odnieść sukces.

8 Sposobów Na Nieśmiałość

1. Bądź towarzyski

Im więcej będziesz przebywał wśród ludzi, tym lepiej uda ci opanowywać nieśmiałość.

Przydatne jest nawiązywanie nowych znajomości, a także znalezienie sobie ciekawego hobby wymagającego kontaktu z wieloma osobami. Sugerowane są: chodzenie na siłownię, na kursy tańca, kursy jogi. Tam będziesz miał okazję nie tylko poznawać ludzi, ale również z nimi rozmawiać. Chodzi o to, byś zaczął odczuwać z tego przyjemność.

Kursy takie jak wymienione lub siłownia to też miejsca, gdzie spotkasz wiele pięknych dziewczyn. Będziesz stale w kontakcie z nimi i zapewne pozwoli Ci to opanować strach przed odrczuceniem w wyjątkowo krótkim czasie.

2. Bądź odważny

Tym, co napędza Twoją nieśmiałość, jest lęk, najczęściej generowany przez bezsensowne obawy względem reakcji kobiet na Twoje próby nawiązania znajomości.

Pomyśl sobie, że odrzucenie, nawet jeśli faktycznie się zdarzy, nie jest niczym aż tak strasznym. Kobiety mają już swoich partnerów czy swoje partnerki, zależnie od orientacji – wtedy nawet najlepszy „mistrz uwodzenia” nic nie wskóra. Wielu mężczyzn na świecie doświadczyło już odrzucenia (ba, niejednego) i jakoś z tym żyją. Spróbuj podejść do sprawy tak, by przestała się liczyć Twój strach przed brakiem akceptacji, a zaczęły – pozytywne wrażenia i nabywanie nowych umiejętności.

3. Bądź rozmowny

Wokół Ciebie jest tylu ludzi, z którymi możesz porozmawiać na różne tematy. Zwalczysz nieśmiałość, jeśli będziesz wykorzystywał każdą okazję, na przykład spotkanie z dowolną staruszką bądź pracownikiem sklepu, sąsiadem czy jakąś panią przechodzącą ulicą.

Jeśli po takim treningu spotkasz TĘ dziewczynę, będzie Ci o wiele łatwiej zacząć z nią rozmowę. Twoje problemy z kobietami znikną raz na zawsze.

4. Bądź chętny do słuchania

Kobiety cenią dobrych słuchaczy, bo same lubią mówić i z pewnością będzie im miło wypowiedzieć się na różne tematy.

Przy spotkaniu z kimś to wygodne i również pozwala zwalczyć nieśmiałość, bo nie musisz ciągle podtrzymywać rozmowy – niech mówi druga strona dialogu. Zamiast męczyć się nad wypowiedziami, zadawaj pytania. Wymyśl sobie kilka na poczekaniu i wykorzystuj je.

5. Traktuj rozmowę z kobietą niezobowiązująco

Trochę na zasadzie flirtu, pomoże Ci to opanować nieśmiałość i cieszyć się wymianą zdań.

6. Daj sobie czas

Spotkanie z tą właściwą będzie przypadkowe, nie próbuj tego na sobie wymuszać. Zmuszanie siebie, jakieś nakazy – „muszę ją poznać!”  powodują napięcie i zdenerwowanie, łatwo możesz tego uniknąć.

7. Ryzykuj

To doskonały sposób na nieśmiałość. Stawiaj przed sobą wyzwania i realizuj je. Bez ryzyka nigdy niczego nie osiągniesz, więc rób to, na co masz ochotę bez oglądania się na lęk, zdenerwowanie.

Jakkolwiek się skończy Twoja znajomość z dziewczyną, będzie to lepsze niż… brak znajomości. Wiem, że to właśnie z powodu nieśmiałości zaryzykowanie jest bardzo trudne, ale bez tego niczego nie osiągniesz. Zacznij działać już teraz!

8. Wykorzystuj opracowane przez innych (możesz też je modyfikować) metody na podrywanie, uwodzenie

One naprawdę się sprawdzają! Niekoniecznie chodzi tu o rezultat, ale o to, byś wiedział co, jak i kiedy robić, jak prowadzić rozmowę i jak zainteresować dziewczynę swoją osobą. To doskonała metoda na nieśmiałość i wiele podobnych uczuć, lęk, nerwy…

Opanowanie powyższych metod może sprawić, że zupełnie pozbędziesz się nieśmiałości. Wciel je jak najszybciej w życie i korzystaj z nich do woli. Szybko zobaczysz, że stałeś się bardziej pewny siebie.

Metody te są sprawdzone, bo stanowiły również mój problem. Byłem bardzo nieśmiały i nie wyobrażałem sobie rozmowy z dziewczyną. Teraz to zniknęło, swobodnie nawiązuję znajomości, biorę numery telefonu, namiary itd. Mam nadzieję, że moje wskazówki – sposoby na nieśmiałość będą przydatne również dla Ciebie.

JAKK

Redakcja JAKK.pl składa się z zespołu autorów, którzy starają się pisać jak najlepsze artykuły, które mogą ci pomóc i doradzić. Chcemy dać Ci różne wskazówki i inspiracje do codziennego życia. Szczególnie interesują nas takie tematy, jak gospodarstwo domowe, muzyka, jazda na rowerze, sport, oszczędzanie pieniędzy, gotowanie i przepisy kulinarne.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button